aeris muvman - hýbte sa po sediačky

, Autor: Michal Kiradžiev

Dnes to nebude o lekciách zo správneho sedenia, ani poučovaní o tom kedy si dávať prestávky, prechádzať sa alebo aké strečingové cvičenia praktizovať každých XY minút. Skôr sa zameriame na to, ako si sedenie spríjemniť, resp. skombinovať so státím.

aeris muvman - Predstavenie, Špecifikácie

Sedavé zamestnanie a s ním súvisiace chronické ochorenia sú čoraz častejšie diskutovanými témami. Bolesti chrbtice, stuhnuté svalstvo, nadváha alebo zvýšené riziko srdcovo-cievnych ochorení - to sú len niektoré z následkov niekoľko hodinového čumenia do monitora, ktoré u niektorých nie výnimočne presiahne 10 hodín za deň (veď predsa, po príchode z práce treba opáčiť najnovší herný titul :-))

V poslednom čase zaznamenali doslova boom ergonomické, prevažne hráčsky orientované stoličky s rôzne nastaviteľným kadečím, bedrovými a hlavovými vankúšmi, typicky tvarované na 80 kilového hráča s výškou do 180cm. Ak ste objemnejší alebo vyšší, väčšinou máte smolu, sedenie na nich je skôr utrpením ako potešením. Tieto kreslá majú v zásade jednu nevýhodu - treba na nich sedieť.

Line-up kresiel Vertagear (zdroj: Vertagear).

Keďže patríme medzi podobne sedavo postihnutých jedincov, rozhodli sme sa pre stavbu zdravšieho ergonomického pracoviska, po anglicky označovaného aj ako sit-stand (sed-stoj). Základom takéhoto priestoru je či už mechanicky alebo elektricky polohovateľný stôl, za ktorý si viete normálne sadnúť, no v prípade potreby môžete pracovnú dosku zodvihnúť o desiatky centimetrov a pracovať po stojačky, prípadne zapretý o adekvátne navrhnutú stoličku (hovorme tomu polostátie).

Státie ako také je vždy príjemným osviežením, no tiež, rovnako ako sedenie začne byť po pár desiatkach minút otupné, pretože sa všetka váha prenáša na chodidlá. Preto sme hľadali riešenie, ktorým dokážeme pokryť obe polohy - sed i polostoj. Po pár dňoch gúglenia nám do oka padol dizajnovo podarený, jednoduchý a pritom efektívny kúsok nemeckého štúdia aeris - stolička muvman.

aeris muvman (zdroj: aeris).

 

Špecifikácie

Stolica k nám dorazila v prekvapivo malej bezpohlavnej škatuli, bez akejkoľvek vizualizácie produktu či marketingových pokecov na obale - bledo hnedý kartón s malým nápisom - muvman. Základné špecifikácie stoličky sme zosumarizovali v tabuľke nižšie, pre viac informácií a prehľad dostupných variantov vám odporúčame navštíviť stránku s konfigurátorom.

aeris muvman (naľavo).

aeris muvman
Farba sedáku
zelená, modrá, čierna, šedá
Rozmery sedáku 34x32cm
Materiál sedáku
88% polyester, 12% polyuretán
86% PVC, 9% polyester, 5% bavlna (Factory verzia)
Farba základne
čierna, šedá
Rozmery základne
priemer 38cm
Polohovateľnosť
51-84cm
60-93cm (zvýšená verzia muvman high)
Hmotnosť
6,3kg
Nosnosť
120kg
Orientačná cena ~400EUR s DPH
Stránka produktu aeris muvman

 

Kľúčové slová
aeris, aeris muvman, muvman, muvman recenzia, muvman review
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: aeris muvman - hýbte sa po sediačky CageJ 6. jún 2016 - 19:58
Re: aeris muvman - hýbte sa po sediačky Michal Kiradžiev 5. jún 2016 - 21:07
Re: aeris muvman - hýbte sa po sediačky Vikk 5. jún 2016 - 18:40
Re: aeris muvman - hýbte sa po sediačky MQ 4. jún 2016 - 19:19
TOPlist