SteelSeries Rival 500 - príjemné prekvapenie v MMO svete

, Autor: Michal Kiradžiev

Najnovší z rodinky Rivalov má za úlohu konkurovať etablovaným MMO myškám ako Razer Naga, Corsair Scimitar alebo ROCCAT Nyth. Prináša iný pohľad na dvanástku tlačidiel pod palcom, vibračnú odozvu a mnohé ďalšie zaujímavé prvky. Prečítajte si recenziu Rival 500, ktorá nás milo prekvapila.

SteelSeries Rival 500 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Od SteelSeries sa nám nepodarilo získať testovaciu vzorku už niekoľko rokov (naposledy sme v roku 2012 testovali jednu z prvých hráčskych mechanických klávesníc 6GV2). Ešte šťastie, že sa im o PR začala starať agentúra zo susedného Česka a tak veríme, že s testami produktov dánskej značky sa na stránkach pc.sk budeme stretávať častejšie než raz za štyri roky. :-)

Počas ostatných pár rokov severania kompletne prekopali a zjednodušili produktové portfólio. Čo sa týka myšiek, v ponuke sú len dva modelové rady - Sensei a Rival. Sensei a Sensei Wireless pokrývajú laserovú časť publika, štvorica Rival je zasa dodávaná výlučne s optickým senzorom. Jedinou výnimkou je Rival 700, ku ktorej je možné prikúpiť laserový modul.

Rival 700 s vymeniteľným senzorom. Štandardne sa predáva s optickým PixArt PMW3360, alternatívne môžete zvoliť laserový PixArt 9800 (cena sa pohybuje na úrovni ~30EUR s daňou).

Nás zaujal najnovší z Rivalov, ktorý do ponuky pribudol v treťom kvartáli 2016 a má za úlohu konkurovať etablovaným MMO myškám ako Razer Naga, Corsair Scimitar alebo ROCCAT Nyth.

 

Balenie, Príslušenstvo

Farby šedá a oranžová sú odjakživa farbami SteelSeries, táto tradícia sa tak skoro nezmení. Povrch škatule obsahuje detailné náhľady na myšku a ako zvyčajne, popisuje kľúčové prvky produktu. Hlavnými ťahákmi je 15 programovateľných tlačidiel, vibračná odozva a multifarenbné podsvietenie, ktoré výrobca nenazve inak ako Prism RGB (obdoba Razer Chroma).

 

 

Technické špecifikácie

SteelSeries Rival 500
Technológia senzora
optický (PixArt PMW3360)
Rozlíšenie senzora
16.000DPI
Maximálna rýchlosť
7,6m/s
Hmotnosť
~129g
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
15, z toho koliesko 3
Rozmery 43mm - výška
78mm - šírka
119mm - dĺžka
Orientačná cena
89,99EUR s DPH (odporúčaná)
Stránka produktu SteelSeries Rival 500

 

 

Kľúčové slová
myšky, progaming, Rival 500, Rival 500 recenzia, Rival 500 review, SteelSeries, tip redakcie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist