Razer BlackWidow Chroma v2 - dostali sme opierku. Konečne.

, Autor: Michal Kiradžiev

Kto čítal aspoň jednu z našich, už hádam aj piatich, recenzií predchádzajúcich BlackWidow klávesníc, má vcelku jasno, ako vyzerá. Najnovšia revízia klávesnice spred takmer troch rokov sa opäť nesnaží o žiadnu revolúciu a prináša len drobné inovácie.

Razer BlackWidow Chroma v2 - Úvod, Balenie

V čase, keď si Cherry a Corsair povedali "áno", Američania pochopili, že bude asi rozumnejšie poobzerať sa po alternatívach. Chvíľku vyrábali kópie Cherry spínačov s jedným, chvíľku s druhým Číňanom, až sa nakoniec prepracovali ku kompletnej (vraj) "in house" produkcii mechanických spínačov.

Podľa špecifikácií sú Razer spínače dokonca lepšie než originál a aj keď sa po rokoch tlačidlá Cherry znovu objavili v Razer perifériách, ide predovšetkým o lacnejšie, nižšie modely klávesníc BlackWidow. Prémiovky zostávajú v RGB réžii Razeru.

Ten si spočiatku musel vystačiť so zelenými spínačmi (alternatíva k CherryMX Blue - taktilná odozva, počuteľný klik), no bolo jasné, že skôr či neskôr bude musieť dorovnať ponuku nemeckého konkurenta o ostatné obľúbené verzie. Dobrým zvykom Číňanov je, že okrem základnej charakteristiky spínačov zvyčajne skopírujú aj farebné rozlíšenie. Skrátka, červený Khail = červené Cherry, hnedé TTC = hnedé Cherry.

Aby to ale nebolo až také jednoduché, Razer zavádza svoj vlastný "color coding" a po krikľavo zelenej máme tu česť s oranžovým (alternatíva k hnedým CherryMX - taktilná odozva, bez výrazného kliku) a najnovšie aj so žltým spínačom (obdoba sivých CherryMX Speed, čo sú lineárne spínače s nižším zdvihom). 

 

Praktický tester so všetkými troma typmi spínačov v jednej kompaktnej škatuľke.

 

Balenie, Príslušenstvo

Vecička v diere v pravom spodnom rohu nie je súčasť klávesnice, ale, prosím pekne, kľúčenka, ktorú Razer pribaľuje ku každej "vé dvojke". Pozostáva z jedného spínača v plastovom puzdre so šnúrkou a mini karabínkou, pomocou ktorej prívesok pripevníte na kľúče. Nechýba mu Chroma podsvietenie, aktivované prostým stlačením klávesu (LEDka začne cyklovať farebné spektrum).

Pod klávesnicou nájdete kľúčový prvok BlackWidow v2 - odnímateľnú opierku zápästia a okrem nej už len brožúru s návodom, vrúcny pozdrav od generálneho a dve čierno-strieborné nálepky.

 

 

Špecifikácie

Razer BlackWidow Chroma v2
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické, Razer Orange/Green/Yellow
Dĺžka kábla
2m
Rozmery
475mm (šírka)
171mm (hĺbka)
39mm (výška)
Hmotnosť 1,5kg
Operačný systém
Windows, MacOS
Orientačná cena
Razer BlackWidow Chroma V2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Razer BlackWidow Chroma v2

 

Kľúčové slová
BlackWidow Chroma v2 recenzia, BlackWidow Chroma v2 review, mechanická klávesnica, progaming, Razer, Razer BlackWidow Chroma v2, Razer Orange, Razer Orange Switch
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist