Zalman predstavil ventilátor s dvoma vrtuľami

, Autor: Vladys
 
Spoločnosť Zalman predstavila nový ventilátor ZM-DF12 s inovatívnou konštrukciou, ktorá spočíva v dvojici rotorov s veľkou a menšou vrtuľou.

ZM-DF12 je špeciálne navrhnutý pre zlepšenie prúdenia vzduchu v skrini k čomu má prispieť práve dvojica rotorov, ktoré spoločne zaistia efektívnejšie chladenie s nízkou hladinou hluku. 
 
 
 
Ventilátor navyše využíva nanopolymerové ložiská, v ktorých mazivo nemení objem vplyvom teploty a teda sa v ložiskách v priebehu prevádzky nemení intenzita trenia.
 
 
 
Reverzná konštrukcia krytu ventilátora by mala ešte viac zlepšiť prúdenie vzduchu, pretože pri nasávaní vzduch neprechádza cez podporný úchyt ventilátora.
 
 
 
Priemer ventilátora dosahuje 120mm a váži 135g. Lopatky sa dokážu točiť najviac rýchlosťou 1600RPM kedy vyprodukujú maximálne 33dBA hluku a pretlačia 63,76CFM vzduchu. Rýchlosť otáčania môže byť však regulovaná na 800RPM a to priamo na ventilátore prostredníctvom trojstupňového tlačidla, ktorým je možné prepínať ventilátor do tichého, bežného a výkonného režimu. 
 
 
 
V skrinkách s priehľadnou bočnicou ocenia zákazníci aj podsvietenie modrými pulzujúcimi LED. ZM-DF12 samozrejme nepostráda ani antivibračné podložky na úchytoch ventilátora alebo gumené montážne koliky. 
 
 
 
Ventilátor vyžaduje 12V napájanie a odhadovaná životnosť dosahuje 500 000 hodín. Odporúčaná maloobchodná cena je stanovená približne na 14€.
 
Zdroj: TS Zalman
 
Kľúčové slová
ventilátor, Zalman, Zalman -DF12
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

zaujimave riešenie

Mne to vyzerá tak, že rotor tam je len jeden, ale má dva typy lopatiek

Re: Zalman predstavil ventilátor s dvoma vrtuľami

Pri 1600rpm len 64cfm ? Arctic F12 s klasickymi lopatkami pri 1350rpm da 74cfm pri nizsom hluku.

Poslať nový komentár

TOPlist