Western Digital kupuje spoločnosť SanDisk

, Autor: kupcik
 
Po tom ako začiatkom mesiaca ohromil svet Dell pri kúpe spoločnosti EMC, október prináša ďalší veľký obchod zo sveta technológie.

Najväčší svetový predajca pevných, SSD a externých diskov, Western Digital potvrdil kúpu spoločnosti SanDisk. Tá je všeobecne známou vďaka predaju rôznych typov pamäťových kariet a USB kľúčov. Cena celej transakcie sa vyšplhala až na sumu 19 miliárd dolárov, keďže súčasná hodnota jednej akcie spoločnosti SanDisk sa pohybuje na sume $86,50 za kus.
 
 
Obchod tak dá dokopy dvoch z najväčších výrobcov dátových úložísk. Spolupráca týchto dvoch spoločností sídliacich v Kalifornii trvá už niekoľko desaťročí. SanDisk však dlhodobo spolupracuje s najväčším konkurentom Western Digital v oblasti, konkrétne japonskou spoločnosťou Toshiba. Podľa zákulisných správ sa Toshiba nemusí obávať z narušenia spolupráce zo strany SanDisk-u, budú totiž naďalej kooperovať ako doposiaľ.
 
Spolupráca určite pomôže obom spoločnostiam, keďže SanDisk pred nedávnom naznačil, že ich produkcia mierne zaostáva za očakávaniami. Western Digital mal tiež svoje problémy, ťažšie dokázal konkurovať svojimi pevnými diskami. 
 
 
Kľúčové slová
SanDisk, Toshiba, Western Digital
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Western Digital kupuje spoločnosť SanDisk

Dobry FAIL
""Najväčší svetový predajca pevných, SSD a externých diskov, Western Digital""

Ved WD vyraba iba disky - HDD!!! A max. SSHD teda hybridy. Ziadny SSD nema WD v ponuke!!!

Re: Western Digital kupuje spoločnosť SanDisk

Malo vykricnikov. Pouzi nabuduce prosim ta viac :D

Re: Western Digital kupuje spoločnosť SanDisk

"SanDisk však dlhodobo spolupracuje s najväčším konkurentom Western Digital v oblasti, konkrétne japonskou spoločnosťou Toshiba."

Doteraz som si naivne myslel, ze najvacsim konkurentom WD je Seagate, kedze Toshiba mala pred rokom cca 15% podiel na trhu s HDD!

Co vsetko sa tu clovek v poslednej dobe nedozvie... %-)

Bohuzial toto je tu u nas uz dlhodobejsi trend - redaktori pisu novinky na zaklade prebratych sprav ,ktore si este dotvoria, miesto toho aby vychadzali z oficialnych tlacovych sprav.

https://www.sandisk.com/about/media-center/press-releases/2015/western-d...

Poslať nový komentár

TOPlist