Warner Bros. chcú rebootovať kultový The Matrix

, Autor: tomasklucar

The Matrix so svojim príbehom plným simulovaných realít, umelej inteligencie a hackovania je stále obľúbeným filmom mnohých „technofilov“. Podľa posledných správ sa túto sériu chystajú oživiť.

Podľa The Hollywood Reporter už je štúdio Warner Bros. v skorých štádiách oživenia Matrixu. A aj keď sa Keanu Reeves vyjadril, že je ochotný objaviť sa v novom Matrixe, zatiaľ sa hovorí hlavne o hercovi Michael B. Jordanovi ako o nástupcovi Reevesa v hlavnej úlohe.

Režiséri originálnej série, súrodenci Wachowski, taktiež nebudú pracovať na novom filme, aj keď štúdio od nich bude chcieť aspoň požehnanie a odobrenie nového filmu. Podľa posledných správ by sa mal namiesto Wachowskich na režisérsku stoličku posadiť Zak Penn, ktorý pracoval na filmoch ako X-Men: The Last Stand a The Avengers.

Producent prvej trilógie, Joel Silver, sa obrátil na štúdio Warner Bros. s myšlienkou vytvorenia nového Matrixu, aj keď svoje práva z prvej trilógie predal štúdiu v roku 2012 za 30 miliónov dolárov. Warner Bros. sa ale zrejme zdráha znova sa obrátiť na Silvera kvôli jeho reputácii prekračovania rozpočtu a jeho napätého vzťahu s Wachowskimi.

Ako všetky dohady, ani nový Matrix sa nemusí konať. Ale ak vezmeme do úvahy posadnutosť Hollywoodu s oživovaním starších filmov, reboot tejto klasiky sci-fi sa zdá byť veľmi reálny. Či ale bude stáť zato, to je už iná vec.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
hollywood, Matrix, The Matrix, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist