Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

, Autor: Pavol Bobik

Laura Mersini-Houghton, profesorka fyziky na UNC-Chapel Hill na College of Arts and Sciences vo svojom aktuálnom výskume matematicky dokázala, že čierne diery neexistujú.

Laura Mersini-Houghton sa v tlačovej správe univerzity vyjadrila "Stále som sa nespamätala z toho šoku. Študujeme tento problém už viac než 50 rokov a toto riešenie nás núti k mnohým zamysleniam." Jej matematický postup ukazuje, že čierne diery v prvom rade ani nevzniknú. Svoje výsledky zverejnila v trojici článkov. Približné a presné odvodenie v dvojici článkov na arxiv.org, tu a tu, a potom aj v odbornom magazíne Physics Letter B.

K výsledku sa Mersini-Houghton dopracovala vylúčením Hawkingovej radiácie z hry. Ak táto nenexisuje, hviezda aj tak prichádza o hmotu a to v takých množstvách, že nemôže dôjsť k jej gravitačnému kolapsu do formy čiernej diery. Nevznikne singularita ani horizont udalostí.

Ak singularity v prírode neexistujú, tak nová teória Mersini-Houghton môže mať zaujímavý dôsledok pre teóriu Veľkého tresku. Ak nemôže nastať singularita, vesmír musel vzniknúť iným spôsobom. "A to je veľká vec" hovorí Mersini-Houghton v závere článku na college.unc.edu.

Pokiaľ sa vám článok páčil, podporte ho na vybrali.sme.sk 

 

Zdroj: college.unc.eduphys.org

Kľúčové slová
Čierne diery
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Ja som us davno vravel ze ciena diera nieje objekt ale je to tunel do inej dimenzie..
A aj tokritizujem ze cierna diera VOBEC nieje vytvorena po vyhasnuti slnka!

Tiez som toho nátoru.. Clovek nemusí mať ani znalosti a vie to dávno pred nimy.. oni sa len brzdia matematikou :D Aj ked zistia opak čo nám to dá v tomto momente? Chceme skrotiť čiernu dieru? :D

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

Tliachas. Stelarne cierne diery nevznikaju z hviezd hmotnosti Slnka. Na to treba vacsiu hmotnost. To hovori teoria.

Inak pochabovat je spravne. To ze ČD existuju (či uz stelarne alebo supermaxivne) nikto nevie na 100%. To ze sa jedna o ČD usudzujeme iba z toho, ze pozorujeme extremne silnu gravitaciu v extremne malom priestore, pretože zatial si nevieme inak vysvetlit extremne silnu gravitaciu (teda extremne vela hmoty) v extremne malom priestore - teda extremne velku hustotu. V pripade Zeme gulicka s priemerom 9 mm (to je ten pomysleny horizont udalsoti) a samozrejme s hmotnostou Zeme. To vnutro gule s pomyslenym horizontom udalosti (v ktorej strede si moze sediet singularita) ma sakramentsky velku "priemernu hustotu".
Mozno su to kvark-gluonove hviezdy zlozene z najtazsich kvarkov tretej generacie, a teda jedna sa o ultra-hyper-hustu hmotu, ktora uz nijako pri sebevacsej gravitacii nekolabuje a netriesti sa na ine castice. Ani diva srnka v case ruje netusi ....

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

Nenapadlo nikoho,ze ked je nieco male s obrovskou hustotou a zmrstuje sa to,tak vznikne pevny material? Nie na vsetko su len vzorce,ktore aj tak vymyslel len clovek,co tape v tmach. Odkial su asi asteroidy? Len imbecili v NASA si myslia,ze zrazkami planet. Diamant ako vznikol hmm? napriklad

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

Kuratenko co je to pevny material? Pri extremnych podmienkach z hladiska napr. hustoty, tlaku, teploty nema zmysel hovorit o skupenstve. VSETKA, este raz opakujem ABSOLUTNE VSETKA hmota (prvky ci akakolvek zlucenina) co pozname ma tie svoje tri skupenstva, o ktorych sa primitivne ucime v skolach (plynne, kvapalne a pevne) v extremne uzkom teplotnom rozmedzi: cca 10^(-1) az 10^4 Kelvinov. Len tu ma zmysel hovorit o pojme "skupenstvo", mimo tohoto intervalu teplot nema zmysel pouzivat pojem "skupenstvo",ale skor "forma" hmoty. Pri extremne nizkych teplotach pod 10^(-7) Kelvina je to boseho-einsteinov kondenzat (tato forma hmoty uz bola "pripravena" pre par rokmi), pri teplotach 10^4 az 10^10 Kelvinov elektronovo-nukleova plazma (tato forma hmoty bola "pripravena" uz pred starociami) a nad 10^12 Kelvinov kvarkovo-gluonova plazma (tato forma hmoty bola na extremne kratky okamzik tiez v blizkej minulosti "pripravena").

Uvedom si kuratenko ze v extremalnych podmienkach (z hladiska napr. hustoty, tlaku, teploty) neexistuju molekuly, atomy, dokonca ani samotne protony a neutrony, ktore sa mozu rozpadnut na jednotlive kvarky. Nema absolutne ziadny zmysel hovorit o nejakej "pevnej" hmote. Dokonca mozeme narazit na problem ci definiciu pojmu "hmota", kedze pri sialenych energiach a teplotach bliziacich sa planckovym hodnotam by mohli teoreticky castice hmoty (fermiony) prechadzat na castice pola (bozony) a naspat a tak stale dokola a pojem hmota straca zmysel.

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

r_s = {2Gm} / {c^2}
alebo
r_s = m x 1.48 x 10^{-27}

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

máš tam chybu - nie je možne overiť správnosť podla tvojho vzorca - nakolko hmotnost je relativna v ponimani merani našim dostupným zariadením - je to len odhad .
To iste platí pri -27 .
V konečnom dôsledku je to ako ked + - autobus - čo na približnom "konci vesmíru" može robit odchýlku až opačnú tej pôvodnej hodnote:) ...

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

ťuk ťuk....
-kto je tam?
-schwarzschildov polomer

čisto nerelativisticky:
r= 2Gm / c*c
alebo
r= m *1,48 * 0,000000000000000000000000001

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

e=mc^2 :-)

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

Možno nebude ani vesmír existovať, budú dokazovať že to je namaľované.

Nie namalovane ale hologram , projekcia sme :-)

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

projekcia čoho konkretne? hologram ma tiež počiatok... uhol poľadu alrbo nie?

že neexistuje ???... a čo ňaše zdravotníctvo, štátna kasa alebo tie čierne diery na našich cestách po každej zime ???

To ti nikto neuverí pretože tak daleko ako je Slovensko ešte ani najsilnejší teleskop nedovidel

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

problém je v predstavách vedcov, čo to čierna diera je..:)))))...ale čierne diery existujú a majú výstižný názov....

ja to nevolam trapne cierna diera.. aj pussy moze byt cierna diera..

Ale k veci stred v galaxii je proste recycler hviezdy sa rodia na zaciatku prstenca glalxie .. a ziju si ziju strasne dlho .. a trva to strasne dlhoo dlho kym, sa dostanu do stredu nasej galaxie...niektore mensie hviezdy ani nedosiahnu stred a vyhasnu .. setko,ten bordel aj asteroidy slnka planety , mesiace etc .. zoshreduje mohutna vysavacia sila v strede uplne setky pevne telesa zosrotuje v takej sialenej rychlosti a sile zacne horiet TAVIT premeni sa to na fluid a z fluidu na plyn a rozplynie sa do vesmiru ktore vytriskuje recycler svojimi tzv. jets a to putuje po vesmire do hocijakych inych galaxii a samozreme tie plyny sa tostanu na zaciatky tych inych galaxii na zaciatky prstencov a rodia sa dalsie hviezdy , planety , mesiace , etc..
Cize cela existencia je jeden velky KOLOBEH

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

Laura evidentne nebola na Slovensku....

Pani profesorka sa ale velmi myli .. Cierne diery naozaj existuju a je to badatelny jav. Cierne diery sa dokonca pohybuju. Aj nedavno bol zdokumentovany pohyb jednej ciernej diery z Letanovskej osady do Spiskeho Stvrtku.
Tato cierna diera na povodnom mieste bezodne pohlcovala vsetko drevo z okolia + hromadu financii zo statneho rozpoctu.
Zial nase slovenske cierne diery maju jednu nevyhodu - po presune na nove miesto cast uz pohltenej hmoty ostava na povodnom mieste.

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

zabudol si na nekontrolovanu absorbciu vsetkych kovovych prvkov, ktore su transportovane k najblizsim zbernym surovinam.

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

Tak tak, to je ten most einstein-rosena :D

Re: Výskum dokazujúci, že čierne diery neexistujú

Čierne diery existujú!
Dôkazom je majiteľka čiernej diery na Kukučínovej ulici v Rožňave!

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist