Vo svete sa predalo už 53,4 milióna kusov PlayStation 4, úspešné bolo aj vianočné obdobie

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Predajnosť herných konzol PlayStation 4 robí spoločnosti Sony radosť aj naďalej. Celkovo sa na celom svete predalo už 53,4 milióna kusov, z toho viac ako 6,2 milióna len počas posledných Vianoc.

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment pred pár dňami oznámila, že počas skončených vianočných sviatkov zaznamenala masívnu predajnosť herných konzol PlayStation 4 a takisto aj hier, ktoré sú pre tento systém určené. Počas vianočnej sezóny 2016, v období od 20.11.2016 do 1.1.2017, bolo predaných viac ako 6,2 milióna kusov PS4. Spolu s týmito pozitívnymi číslami sa predajnosť herných konzol PS4 k 1.1.2017 vyšplhala cez 53,4 miliónov kusov na celom svete.
 
 
O mimoriadne úspešnej sezóne môžeme hovoriť aj vzhľadom na predaje hier určených pre PS4. K 1. januáru 2017 sa celosvetovo predalo viac ako 50,4 milióna kópií v maloobchodných predajniach a prostredníctvom PlayStation Store. Najúspešnejším titulom bola hra UNCHARTED 4: A Thief’s End, ktorá celosvetovo dosiahla k 21. decembru 2016 úhrnne viac ako 8,7 milióna kópií.
 
„Sme nesmierne vďační za obrovskú podporu našich fanúšikov a partnerov, vďaka ktorým sa toto vianočné obdobie stalo tou najlepšou sezónou v našej histórii.“ povedal Andrew House, prezident a globálny CEO spoločnosti Sonny Interactive Entertainment. „Aj počas tohto roka plánujeme podporovať rozmach platformy, a to tým, že rozšírime portfólio hier pre PS4, ponúkneme revolučné herné zážitky vďaka systému virtuálnej reality PlayStation VR a PlayStation 4 Pro. Naďalej sa budeme vytrvalo snažiť o to, aby PS4 bola tým najlepším miestom na hranie.“
 
Zdroj: TS Sony
 
Kľúčové slová
herné konzoly, PlayStation 4, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist