Vláda Spojeného kráľovstva vydala nové smernice o kyberbezpečnosti pre inteligentné automobily

Britská vláda včera vydala nový súbor nariadení, ktorých cieľom je usmerniť automobilky k tomu, aby pre nich bola kybernetická bezpečnosť prioritou.

Britský minister dopravy Lord Callanan povedal, že autonómne vozidlá sa čoraz viac využívajú na britských cestách. Preto by sa mali vytvoriť minimálne ochranné opatrenia na ochranu spotrebiteľov pred počítačovými útokmi, či už ide o kontrolu osobných údajov alebo o vzdialené ovládanie vozidla. Cieľom je poskytnúť "všetkým stranám zapojeným do výrobného a dodávateľského reťazca dôsledný súbor usmernení".

Vládne usmernenie s názvom "Kľúčové zásady počítačovej bezpečnosti vozidiel pre pripojené a automatizované vozidlá" sa skladá z ôsmich základných princípov. Organizácie by mali zabezpečiť, aby bezpečnosť bola prioritou na úrovni správnej rady. Výrobcovia by mali posúdiť potenciálne riziká, najmä s tretími zmluvnými stranami. Bezpečnosť vozidiel musí byť garantovaná po dobu trvania používania daného systému. Organizácie a subdodávatelia musia spolupracovať, aby osvedčili svoju bezpečnosť. Výrobcovia by mali spravovať softvér počas predpokladanej životnosti systému. Vozidlo alebo systémy by mali byť schopné odolať všetkým druhom útokov.

Výrobcovia automobilov by v podstate mali klásť väčší dôraz na to, aby systémy v ich produktoch boli bezpečné a aby spotrebitelia nezostali visieť, pretože vlastnia staršie vozidlo. Získavanie automobiliek na dodržiavanie vládnych pravidiel nie je triviálne, keďže výrobcovia áut v USA neboli veľmi nadšený, čo sa týka témy potenciálnych federálnych pravidiel.

Toto nie je jediný spôsob, akým vláda Spojeného kráľovstva pracuje na riešení autonómnych vozidiel. Počas svojho prejavu, ktorý otvoril parlament v júni, oznámila kráľovná návrh zákona o autonómnych a elektrických vozidlách, ktorý "umožní inováciu rozkvitnúť a zabezpečí, že ďalšia vlna technológie bude vynájdená, navrhnutá a bezpečne prevádzkovateľná vo Veľkej Británii."

Zdroj: theverge

Komentáre (1)
Omenemo
Každá nová technológia - od pästného klinu - si vždy vyžiadala - a vyžiada - svoje obete :( To je smutný fakt, s ktorým sa nedá pohnúť - tak ako sa zrejme nedá pohnúť ani s Heisenbergovým princípom neurčitosti. Snaha o prílišnú reguláciu potom dopadne buď tak, že sa technologický rozvoj - a teda aj rozvoj civilizácie, ktoorý je iba jeho dôsledkom - v danom regione zastaví, alebo sa začne klamať. Naposledy sme to zažili pri Volkwagene a jeho naftových motoroch. Regulátori stanovili nesplniteľné podmienky a tak ich vvojári "ofajčili" spôsobom, ktorý medzičasom nadobudol až obludné rozmery (PC reproduktor 300W atď.) Lebo druhá alternatíva je totiž tá, že ak Volkswagen dotlačia do kúta, tak proste prestane vyrábať autá ...
Pridať nový komentár
TOPlist