Vieme špecifikácie XBOX SCORPIO - novej konzoly od Microsoftu

, Autor: Ján Kisty

DigitalFoundry exkluzívne informuje o špecifikáciách nového XBOX Scorpio. Tu sú.

Nebudeme vás naťahovať. Microsoft podľa všetkého nesiahol po novom AMD Ryzen ale stavia na overenom AMD Jaguar. Nový čip je ale výkonnejší. Jeho takt sa zvýšil až na 2,3 GHz (procesor je o 9% výkonnejší než má PS4 PRO). V staršej konzole XBOX bežal na 1,75 GHz. Microsoft chcel zachovať kompatibilitu so staršími konzolami a Ryzen zatiaľ nie je vyladený procesor. Procesor je zložený opäť z 2 CCX blokov a spolu má 4MB L2 cache. Cache tretej či štvrtej úrovne sa nespomína vôbec.

Výrazne si polepšila grafika. Mala by byť postavená na Radeone RX 480 alebo dokonca nepredstavenom RX 485. Mala by mať aktívnych až 40 CU, t.j. cca 2560 stream jednotiek. AMD pritom tvrdí, že RX 480 je plne odomknutý čip. To znamená, že by mohlo ísť ide o vylepšený čip, možno dokonca o RX 580. Takt jadra je 1172 MHz, teda o niečo menej než má RX 480. Suma sumárom, výkon grafického čipu bude kopírovať RX 480.

Výrazne sa zmenila architektúra grafickej pamäte. Po novom nevyužíva DDR3 ani ESRAM. 12 GB pamäte typu GDDR5 je pripojených na 384-bitovú zbernicu! To znamená, že Microsoft ide podobnou cestou ako SONY, a teda uvoľní viac pamäte pre hry – 8GB, 4GB zostanú pre systém.

Konzola podľa špecifikácií mieri na 4K60. Forza na novom XBOX údajne v 4K60 beží stabilne. Čip je mimochodom chladený pomocou Vapor Chamber.

Konzola bude dodávaná rovno s 1TB diskom, ktorý má byť oproti predchodcom výrazne rýchlejší. Nový je aj zvukový čip, podporuje 8 kanálov či Dolby ATMOS. HDMI 2.0 a UHD 4K Bluray je samozrejmosťou (PS4 Pro UHD mechaniku nemá.).

Nová konzola tak bude výkonom mierne nad PlayStation 4 Pro, cena má byť taktiež vyššia, spomína sa 499€. Novinku budeme aktualizovať.

Zdroj: eurogamer

 

Kľúčové slová
Xbox
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist