Tip na víkend: Zadarmo sleduj vesmír naživo!

, Autor: Ján Kurej

Spoločnosť Slooh, ktorá poskytuje živé vysielanie vesmíru prostredníctvom teleskopu, otvára ďalšie vysielanie z pozorovania zatmení, plných mesiacov, pohybu asteroidov a komét.

Na sledovanie týchto úchvatných vesmírných javov či telies stačí pripojenie na internet a registrácia na stránke Slooh. Spoločnosť Slooh vlastní sedem teleskopov na svojom hlavnom observatóriu na Kanárskych ostrovoch a tri teleskopy v Čile. Spolupracuje tiež s inými observatóriami po celom svete.

Funguje to tak, že každý, kto je ochotný zaplatiť si môže vybrať, ktorý objekt vo vesmíre chce sledovať. Trvanie takéhoto sledovania je zhruba od 5 - 10 minút. Pozorovaný asteroid alebo supernova je potom naživo vysielaný aj pre ostatných členov Slooh, ktorí sedia v pohodlí domova. Doteraz táto služba bola spoplatnená 4,95 dolárov na mesiac ale od 7. Augusta si môžete tieto živé streamy prezerať zadarmo.

Môžete sledovať vesmírny priestor až 20 hodín denne. Slooh ponúka za spoplatnené členstvo rôzne benefity, napríklad ak si zaplatíte Slooh Astronomer za 24,95 dolárov / mesačne, môžete si vybrať aký predmet / jav vo vesmíre chcete sledovať. S bezplatným účtom nemôžete ovládať teleskopy ale môžete si vychutnávať to čo si ostatní zaplatia.

Usaďte sa pohodlne do pohovky, pripravte si šálku dobrej kávy alebo čaju a pustite si "live" prehliadku nejakej hviezdy.

Zdroj: The Verge

Kľúčové slová
slooh, teleskop, vesmír
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist