Tablety s Windows 8 už od 300€ ?

, Autor: Gudas

Lenovo predpokladá pomerne nízku cenu za tablety s Windows 8 RT.

S novým operačným systémom od Microsoftu sa dostanú na trh aj celkom nové tablety vybavené Windows "osmičkou". Softvérový gigant teraz okrem bežnej verzie pre procesory od spoločností ako Intel či AMD pripravil aj verziu označenú RT, ktorá pobeží aj na ARM procesoroch poháňajúcich dnes napríklad tablety s Androidom. Napriek tomu, že Microsoft si má vypýtať od výrobcov až 90 dolárov za licenciu pre Windows 8 RT, bude podľa jedného z najväčších z nich - Lenova, cena pomerne priaznivá.

David Schmoock, ktorý je jedným zo šéfov Lenova v USA, predpokladá, že tablety s ARM procesormi a Windows 8 RT budú o 300 až 400 dolárov lacnejšie, ako tie s tradičným Windows 8 a x86 čipmi. Tie by zas podľa iného zdroja priamo z firmy Lenovo mali začínať s cenami na 600 až 700 amerických dolároch, čo by znamenalo pre najlacnejšie Windows 8 RT tablety cenovku okolo 300 až 400 dolárov. Toto je v súčasnosti hladina, v ktorej sa predáva viacero modelov Adroid 4.0 tabletov od renomovaných výrobcov.

U nás môžeme počítať s podobnou sumou v Eurách, teda od 300€ vyššie. Skutočné ceny sa však dozvieme až 26. októbra, kedy sa začne oficiálne predávať Windows 8 a spolu s ním prvé tablety.

Finálnu verziu Windows 8 je možné už dnes vyskúšať bezplatne po dobu 90 dní.

 

Kľúčové slová
tablety, Windows 8
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist