Synology predstavuje NAS servery DiskStation DS1517+ a DS1817+

, Autor: Martin Klokner

Spoločnosť Synology dnes predstavila NAS servery DiskStation DS1517+ a DS1817+. Ide o dva podobné modely - zatiaľ čo jeden má päť, druhý má osem šácht na disky.

Oba modely obsahujú štvorjadrový procesor Intel Atom taktovaný na 2,4 GHz s dvomi možnosťami konfigurácie operačnej pamäte - 2 GB alebo 8 GB, obe rozšíriteľné do 16 GB. Okrem štyroch integrovaných sieťových portov 1GbE sa do šachty PCIe vojde ešte voliteľná sieťová karta 10GbE. Keďže zariadenia podporujú PCIe sloty, do oboch NAS možno pridať slot na M.2 SSD a zvýšiť tak rýchlosti čítania a zápisu v porovnaní s ostatnými diskami. Výhodou je tiež to, že používateľ neprichádza o šachty na ostatné disky.

Zariadenia používajú operačný systém DiskStation Manager (DSM) 6.1, systém ktorý je navrhnutý pre zariadenia Synology NAS. Keďže zariadenia ponúkajú celý rad aplikácií pre zálohovanie, správu sieti a zvýšenie produktivity, môžu slúžiť ako ústredný bod v IT infraštruktúre akejkoľvek kancelárie. Na zariadenia sa vzťahuje trojročná záruka, vo vybraných regiónoch je dostupné aj voliteľné predĺženie záruky na 5 rokov. Zariadenia DS1517+ a DS1817+ sú dostupné celosvetovo.

Zdroj: TS

Kľúčové slová
Intel, Synology
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

"Keďže zariadenia podporujú PCIe sloty, do oboch NAS možno pridať slot na M.2 SSD a zvýšiť tak rýchlosti čítania a zápisu v porovnaní s ostatnými diskami."
Tu ma ist o separatny disk v systeme, na ktory sa ukladaju vybrane data, alebo je to ako cache?

Re: Synology predstavuje NAS servery DiskStation DS1517+ a ...

Ako cache

Poslať nový komentár

TOPlist