Solárny stroj dokáže premeniť moč na pitnú vodu

, Autor: kupcik
 
Vedcom z Belgickej univerzity sa poradilo postaviť unikátny solárny prístroj, ktorý dokáže premeniť ľudský moč na pitnú vodu.

Stroj na solárny pohon bol prvýkrát verejne otestovaný na nedávnom 10-dňovom hudobnom a divadelnom festivale, ktorý sa konal v centre belgického mesta Gent. Pokus dopadol podľa vedcov úspešne, a z moču niekoľkých návštevníkov festivalu boli schopní vyrobiť až 1 000 litrov pitnej vody. Toto množstvo nespotrebovanej pitnej vody bude následne použité na výrobu tradičného belgického piva.
 
 
Zaujíma vás ako celý proces premeny moču na pitnú vodu prebieha? V prvotnej fáze prejde moč cez destilačnú membránu, ktorá ho zbaví až 95% všetkého amoniaku, ktorý sa v moči nachádza. Kvapalina sa následne uskladní vo veľkom tanku, kde je zohrievaná pomocou solárneho bojlera. Ohriaty moč následne prechádza cez ďalšiu membránu, kde sa oddeľuje voda a živiny, ako dusík a draslík, ktoré môžu byť následne použité na výrobu hnojív.
 
Po úspešnom prvotnom testovaní chcú vedci umiestniť väčšie verzie týchto strojov na letiská a športoviská. Cieľom vedcov je aj napomôcť vidieckym komunitám v rozvojovom svete, kde je pitná voda stále nedostatkovým tovarom.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
solárna energia, veda
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Solárny stroj dokáže premeniť moč na pitnú vodu

a naco to vsetko, ked sa to po pracnom vyhotoveni trozmeta nalozou dakeho vysokoskolskeho profesora, ktory nas takto kulturne obohsti s vsetko rozmeta na kusy ?

Chcete mať viac vody ako moču? Tak ju nepite :)

Poslať nový komentár

TOPlist