SK Broadband príde na jeseň s 10 Gb/s internetovým pripojením

, Autor: Tomáš Zvorák

Teraz prichádza s ponukou 2,5Gb/s pripojenia a v druhej polovici tohto roka príde s dvojnásobne a štvornásobne rýchlym 5Gb/s a 10Gb/s internetovým pripojením.

SK Telecom je kórejska telekomunikačná spoločnosť ponúkajúca internetové pripojenie cez svoju dcéru SK Broadband. Jej 2,5Gb/s ponuka trojnásobne prevyšuje rýchlosťou najrýchlejšie balíky dostupné na kórejskom trhu. Ide o pripojenie na báze technológie GPON (Gigabit Passive Optical Network), ktorú SK Broadband vyvinul ako alternatívu k ethernet technológiam.

Zdá sa, že jeseň na juhokórejskom trhu bude v znamení 10Gb/s internetu, keďže ak konkurencia, spoločnosť KT plánuje prísť so svojím balíkom 10Gb/s pripojena. V pilotnej prevádzke technológia funguje už od augusta 2017.Ceny 10Gb/s ešte známe nie sú, no niečo nám môžu napovedať súčasné ceny pripojenia tohto operátora zo stránky popisujúcej balík pripojenia rýchlosťou 1Gb/s. Pohybujú sa od približne 30EUR/mesiac pri trojročnej viazanosti do skoro 50EUR na mesiac pri ponuke bez viazanosti.

Zdroj: www.hani.co.kr

 

Kľúčové slová
internet
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Vo Svedsku to uz bezi, na Slovensku je 1 Gbps poskytovany uz 4 roky, mozno bude coskoro nacase zrychlovat aj tu...

Poslať nový komentár

TOPlist