Seagate chystá veľké prepúšťanie. O prácu príde 6 500 ľudí

, Autor: Vladimír Jančich
 
Výrobca pevných diskov, spoločnosť Seagate, predpokladá, že predá viac diskov ako očakával. Napriek tomu chystá výrazne prepúšťanie a novú prácu si bude musieť hľadať 6 500 zamestnancov.

V správe pojednávajúcej o odhadovaných finančných výsledkoch pre 4. kvartál roka 2016 Seagate oznámil nepríjemnú novinu pre svojich zamestnancov. Prepustí totiž až 6 500 ľudí, čo predstavuje asi 14% z celkového počtu 46 000 zamestnancov, ktorých má firma po celom svete. Pôvodne sa pritom predpokladalo, že o prácu príde menej ľudí. Pred dvoma týždňami bola reč asi o 1 600 prepustených zamestnancoch.
 
 
Veľké prepúšťanie je o to prekvapujúcejšie, že spoločnosť očakáva lepšie predaje diskov a vyšší príjem. Staršie odhady hovorili o príjmoch vo výške $2,3 miliardy pre 4. kvartál 2016. Najnovšie však firma predpokladá prijem vo výške až $2,65 miliárd. Ako dôvod masívneho prepúšťania uvádza Seagate slabnúce predaje počítačov a fakt, že ľudia ukladajú svoje dáta stále viac do pamäťových zariadení postavených na flash pamätiach a do cloudu.
 
Prepúšťanie bude stať Seagate $164 miliónov na odstupnom a dotkne sa hlavne ľudí vo výrobe v Ázii, Európe a v Amerike. Seagate bude ľudí prepúšťať postupne v priebehu 12 mesiacov.
 
Zdroj: thenextweb
 
Kľúčové slová
HDD, Seagate
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Skôr by som povedal že si chcú udržať vysoké marže (a nízke náklady) na ktoré boli vďaka povodniam zvyknutý. Resp obmedziť výrobu aby boli "nedostatok" diskov a stúpla cena

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist