Reportáž: 4ka predstavila nové paušály SLOBODA, najlacnejší stojí 5 eur

, Autor: Martin Klokner

Mobilný operátor 4ka začína od pondelka 5.3.2018 s predajom úplne nových paušálov s názvom SLOBODA. Najlacnejší bude stáť iba 5 eur a ku každému novému paušálu je možné dokúpiť si aj veľké objemy dát v sieti najmladšieho operátora.

Boli sme pritom, ako dnes na tlačovej konferencii symbolicky prečítaním a podpisom Manifestu slobodného dátovania generálny riaditeľ SWANu, Martin Mosný, oznámil zmenu portfólia služieb oprerátora. V nových paušáloch, ktorých cena začína od 5 eur, nájdu zákazníci okrem minút volaní a SMS aj jeden gigabajt dát na celom Slovensku. Môžu ich minúť nielen v 4G sieti 4ky, ale aj v národnom roamingu v celoslovenskej 3G sieti (4ka využíva 3G sieť od Orangeu, pozn. red). Operátor deklaruje, že pokrytie je vďaka tomu pre 95% obyvateľov Slovenska.

Na slajde možno vidieť prehľadne zobrazenú ponuku paušálov aj s balíčkami, ktoré možno k paušálom dokúpiť

Najlacnejší nový paušál SLOBODA 100 prináša za 5 eur 100 minút alebo SMS a k tomu 1GB dát na celom Slovensku. Za ďalšie 3 eurá ponúka 10GB dát v 4G sieti 4ky navyše. SLOBODA 300 znamená 300 minút alebo SMS a 1GB dát na celom Slovensku. Za 3 eurá navyše dostane zákazník 15 GB dát v 4G sieti 4ky. V novom paušály SLOBODA ∞ má zákazník neobmedzené volania a SMS s 1GB dát v SR a za 3 eurá navyše dostane aj neobmedzený objem dát v 4G sieti 4ky.

Mapa pokrytia 4G a 2G sieťou

Nové paušály sú s automatickou obnovou, teda zákazníkovi sa obnovia z jeho kreditu na SIM karte vždy po uplynutí jedného mesiaca od aktivácie alebo poslednej automatickej obnovy. Žiadna zo služieb nie je s viazanosťou. Dátový balík GIGA si je možné aktivovať samostatne, ale aj v kombinácií s novými paušálmi a obnoví sa ihneď po vyčerpaní dát. Klienti tak aj po minutí predplateného paušálu nemusia dátovať z kreditu. Pre tých, ktorí hľadajú čisto dátové služby 4ka ponúka nový paušál SLOBODA DÁTA za 12 eur, ktorý obsahuje neobmedzený objem dát v 4G sieti 4ky a 1GB dát na celom Slovensku.

Mapa pokrytia 3G sieťou (ktorú používa 4ky v národnom roamingu od Orangeu)

Aj po týchto zmenách ostávajú v platnosti jednotkové ceny: 4 centy za minútu volania/SMS a 1 cent za 1 MB , rovnako na celom Slovensku aj v EÚ. Nové paušály SLOBODA si zákazníci môžu aktivovať cez zákaznícku Moju zónu na 4ka.sk, zaslaním aktivačného príkazu SMS na číslo 950 alebo na každej pobočke Slovenskej pošty, či v SWAN centre.

Zaujímavosť na záver: Balíček GIGA (ktorý stojí 2 eurá) a doteraz platil iba v sieti 4ka (pri národnom roamingu sa však odpočítavali centy podľa prenesených megabajtov) platí od pondelka aj v 3G sieti národného roamingu (tj. za dve eurá zákazník získava 1GB dát v 4ke a 3G sieti Orangeu). Drahší balíček GIGA PLUS (za štyri eurá, ktorý ponúkal 1GB dát v národnom roamingu) sa od pondelka ruší.

Zdroj: TS, TK

Kľúčové slová
2G, 3G, 4G, 4KA, internet, LTE, Orange, SWAN
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist