Problémy GeForce kariet v Tomb Raider

, Autor: crux2005

Najnovší Tomb Raider je od dnešného dňa (5.3.2013) oficiálne dostupný pre PC a prináša okrem kvalitnej grafiky, problémy v spojení s GeForce kartami... Aktualizácia 7.3.2013

Po grafickej stránke je PC verzia najnovšieho Tomb Raider na vysokej úrovni. Podpora Direct3D 11, teselácia, techniku tieňovania SSAO (screen spaced ambient occlusion), textúry s veľmi vysokým rozlíšením a podpora simulácie vlasov AMD TressFX. To je len časť features, ktorými sa PC verzia odpútáva od konzolovej. 

Tomb Raider tailer

Ak ale vlastníte nVidia GeForce grafickú kartu, budete mať veľmi pravdepodobne problémy s najnovším Tomb Raider. Veľmi nízke FPS alebo neustále pády. Na AMD Radeon grafickách beží hra bez problémov.

nVidia vydala medzičasom oficiálne stanovisko k problémom. V tomto vyhlásení potvrdila problémy a uviedla, že finálny kód Tomb Raider dostala len počas minulého víkendu a už nebol čas reagovať na problémy. Predchádzajúce verzie nemali tieto problémy obsahovať. Zároveň sa nVidia ospravedlňuje užívateľom GeForce grafických kariet za problémy v hre a spolupracuje s Crystal Dynamics, aby boli problémy čo najrýchlejšie odstránené. Presný termín ale nebol uvedený.

Do oficiálneho odstránenia problémov s GeForce grafickými kartami môžete vyskúšať dočasné riešenia. V prípade zlého výkonu (FPS), vypnúť TressFX a v prípade pádov, vypnúť teseláciu.

Aktualizácia 7.3.2013: Zmestnanec nVidie s prezývkou ManuelG sa na GeForce.com diskusnom fóre tiež vyjadril k problémom v Tomb Raider. Dúfa, že do konca mesiaca marec stihnú vydať nový ovládač, ktorý odstráni problémy. Zároveň sa zdá, že Square Enix tiež bude musieť vydať update pre úplné odstránenie problémov s GeForce kartami.

Zdroj: NeoGraf, nVidia, Tomb Raider

 

Kľúčové slová
Sqaure Enix, Tomb Raider, TressFX
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

tuším že viac ako polovica hrácov sú tak trosku nvidia "luckeri" :D
:D:D:D

Re: Problémy GeForce kariet v Tomb Raider

Hehe tak Vám treba Nvidiáci :) Treba prejsť na AMD grafiky už len kôli tomu že v budúcnu budú hry robené skôr pre AMD grafiky než Nvidie aj kôli novým konzolám ktoré budú mať AMD architektúru :o

az na to ze vacsina hier robenych pre amd ide lepsie na nvidiach, toto je snad prva vynimka

Re: Problémy GeForce kariet v Tomb Raider

ach ta zavist :D

Asi že nie...

Mne je úplne jedno kto má ktorú značku karty, ale trepeš blbiny.
Spomeň si na ANNO, HAWX a kopu ďaľších...vždy to ide lepšie na tých, pre ktoré je to vyvíjané. Ináč by sa to asi nerobilo.

m2fizy

Re: Problémy GeForce kariet v Tomb Raider

Super videjko ... ste ma "nazhavili" idem asi ceknut uloz.to resp. torrenty.

stiv

Re: Problémy GeForce kariet v Tomb Raider

divnô

670, fps ako v inych hrach ziadne pady nahoda?

Zapni si všetko na maximum, prípadne aj TressFX

stiv

Re: Problémy GeForce kariet v Tomb Raider

http://www.pixhost.org/show/2193/16207985_6f3ez.jpg

Vsetko na max, ako som uz pisal nic zvlastne

.zufaly valec atiamd pokracuje v demagoogii.Strapate vlasy v dazdi-to dnes zerieme-)))
Ako fanuskovia nvidia sa nemusia ani trochu znervoznovat Kepler jadra z titanom su fantasticke. Cenova politika je jasna- nemoze sa znizit cena titanu aby si neskodili v biznise profesionalnych kariet..
Nvidia vydava dalsiu kartu z jadrom 110K .http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/NVIDIA-Allegedly-Launching-Quadro-K6000-GK110-GPU-Professionals

zaujmava technologia

Poslať nový komentár

TOPlist