Preview: Gravity Rush 2 + Vyhlásenie víťaza herného kľúča

, Autor: Ján Kisty

Pôvodné Gravity Rush vyšlo ešte na konzolu PS Vita a hneď sa z tejto hry stal jeden z trhákov malej konzoly. Presne pred mesiacom vyšlo pokračovanie pre PS4, tak sa poďme na hru v skrátenej recenzii pozrieť. Vyhrali ste herný kľúč o samotnú hru?

Hlavná hrdinka Kat začína v malej dedinke, kde strávite prvých pár hodín. Hra má hlavnú dejovú líniu a množstvo vedľajších misií. Je to presne typ hry, akú čakáte od konzoly. Slušná hrateľnosť, výborné ovládanie a "oddychovka". Nudný úvod treba vydržať, po pár hodinách hrania sa presúvate do veľkomesta, ktoré je rozmanité a krásne spracované. Hra v určitých fázach pripomína skôr komiks. To naznačujú aj rozhovory, ktoré sú vo forme bublín. Hra nie je dabovaná, využíva syntetický jazyk odvodený z japončiny. Titulky sú v jednoduchej angličtine, takže s tým problém určite mať nebudete.

Hlavná postava sa dá samozrejme levelovať, získavať lepšie schopnosti (napr. zvýšiť HP či zlepšiť výdrž) a samozrejme ovládnuť gravitáciu. Lebo o tom je hra... Dejovú líniu opisovať nebudem, skrátka bojujete proti zlu. Niektoré vedľajšie misie sú uletené, priam perverzné. Skrátka, typická japonská hra.

Kreslená grafika je výborná a ako som už spomenul mesto prepracované – to dokážete do určitej miery demolovať silou gravitácie. Hra má rozsiahlu hernú oblasť (20 epizód+) a gameplay s prehľadom prekročí 24 hodín.

Hra ako jedna z mála dokáže profitovať z pohybového senzora DS4, tak ako aj integrovaného reproduktora. Ovládanie nie je najlepšie, ale v prípade, že budete prepínať medzi analógom a senzorom, bude to OK. Hra umožňuje prepnúť pohľad z prvej osoby. Súperi ani bosovia nie sú nijako nároční, no občas sa zapotíte. Každopádne náročnosťou to nie je dnes recenzovaný Nioh.

Nie nadarmo sa vraví: "Gravity is bitch"... ale v tejto hre to platí dvojnásobne.

Hra dostáva hodnotenie: 7.0 za grafické spracovanie a hrateľnosť, od nejakého dychberúceho titulu je však ďaleko.

Vyhodnotenie súťaže:

Do prvej súťaže sa zapojilo 60 (čo je málo, ale čo už:)) hráčov, z toho bolo až 57 správnych. Na druhej strane ste mali veľkú šancu vyhrať herný kľúč do hry.

Víťazom je:

Maroš Šarlák z Krásna nad Kysucou

 

Blahoželáme!

 

 

Kľúčové slová
Gravity Rush 2, PlayStation 4 Pro, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist