Prekvapivý zvrat: Nokia je späť v hre, Apple aj Samsung v predaji strácajú

, Autor: Martin Klokner

Nokia, ktorá patrí pod spoločnosť HMD Global sa podľa posledných správ dostáva do vedenia v mobilnom odvetví.

Podľa agentúry Canalys predala Nokia za prvé tri mesiace (Q1 2018) 1,6 milióna smartfónov, čo ju zaraďuje na piatu priečku v predajnosti telefónov. Vďaka tomu to znamená podiel 3,5% na trhu. O priečku vyššie, na štvrtom mieste skončil čínsky Xiaomi s 2,4 miliónmi predaných zariadení (5,3% podiel na trhu) nasledovaný Huaweiom na treťom mieste – 7,4 milióna predaných zariadení (a podiel 16,1%).

Huawei zvýšil predaje o 38,6% a spoločnosť Xiaomi dokonca o viac než 999%. Na druhom mieste skončil Apple, avšak predaje mu klesli o 5,4%, pri ktorom dosiahol trhový podiel 22,2% a 10,2 milióna predaných zariadení. Na prvom mieste sa drží stále Samsung, v predaji však padol až o 15,4%, pričom dosiahol 33,1% podiel s počtom 15,2 milióna predaných zariadení.

Zdroj: Canalys

Kľúčové slová
Apple, Huawei, Nokia, predaj, Samsung, Xiaomi
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

XIAOMI nezvýšil predaje o 999%. XIAOMI predaje v Európe ešte len začal, takže má v podstate nárast o "nekonečno" %. To len v tabuľke je uvedený najvyšší údaj, aký sa tam tvorcovi tabuľky podarilo dať. Preto je tam aj znak "viac ako" +999%.

A teraz keď si takto vysvetlil Xiaomi, vysvetli N/A Nokie :D

To je ľahké nie , Nokia len začala , aký môže mať ona medziročný rast či už všeobecne alebo v tom istom kvartáli za minulý rok, keď ešte ani ´´neexistovala´´ :)
Zasmial som sa celkom na tejto otázke :D

Vysvetlenia údajov v tabuľke doteraz:
XIAOMI oficiálne v EÚ nepredávala = nárast z nuly na 2,4mil. o "nekonečno" čiže 999+%
Nokia oficiálne v EÚ nepredávala = nárast z nuly na 1,6mil. o N/A

Niečo mi tu nesedí :D
Btw. Nokia sa samozrejme predávala oficiálne v EÚ aj minulý rok, XIAOMI dostať oficiálne v EÚ eshopoch s plnou 2 ročnou zárukou, zaplatenou DPH atď. už roky.

Tak zas spickovy HW neviem, ale cenovo su na tom fakt dobre a to na Slovakov zabera.

Poslať nový komentár

TOPlist