EN

Pozor na ovládač grafiky NVIDIA 397.31 WHQL, spôsobuje neustály reštart!

Najnovšia verzia grafického ovládača NVIDIA 397.31 WHQL spôsobuje neustály reštart. Zistili to používatelia a problémy sa objavujú najmä pri karte GTX 1060.

GeForce Game Ready Driver 397.31 WHQL uvádza v popise informácie o tom, pre aké najnovšie herné tituly sú optimalizované – BattleTech a Frostpunk. Namiesto vyššieho výkonu sa však mnohí používatelia stretli s problémom neustáleho reštartu. Najjednoduchším riešením je odinštalovanie ovládačov, vyčistenie a inštalácia staršej verzie. Na úplné odinštalovanie možno použiť napríklad nástroj Display Driver Uninstaller (DDU).

Odporúčame preto najnovšiu verziu ovládačov odinštalovať a nainštalovať staršiu verziu NVIDIA 391.35 WHQL (k dispozícii na stiahnutie tu). Odinštalácia driveru odporúčame zrealizovať v núdzovom režime.

Zdroj: GeForce Forum

Komentáre (4)
Robo7
Na mojich starších s jadrom Kepler, funguje ok, prečítal som si na nvidia fóre, že problém je vo Vbiose niektorých nových kariet, zrejme si niektorí užívatelia budú musieť stiahnuť nový Vbios....
Cuko
WHQL je uz davnejsi cas iba na okrasu, najlepsie vzdy pockat trochu s instalaciou.
Martin89
Uz som sa chystal to odkliknut, dakujem :D
karolkokk
S GTX 1080Ti mi pri hrach vypisovalo, ze karta nepodporuje DX 11.0 a nakoniec som zistil, ze v GPU-Z preblikavaju vsetky polozky na Undefined.
Pridať nový komentár
TOPlist