EN

Podpora pre klávesnicu a myš na Xbox One konečne dorazila pre Xbox Insiders

Jedna z vecí, ktorými sa PC a konzoly od seba líšia, je spôsob ovládania platforiem. PC hráči sa zvyčajne hrajú s myšou a klávesnicou, zatiaľ čo hráči konzol využívajú gamepad. Iste, gamepady fungujú s počítačmi na Windowse, ale je ťažké nájsť počítačového hráča, ktorý je ochotný vzdať sa presnosti a rýchlosti svojej myši a klávesnice pre gamepad vo väčšine žánrov hier.

Mnohí hráči konzoly chcú používať myš a klávesnicu so svojimi konzolami Xbox One a to bolo zatiaľ nemožné, ale zdá sa, že sa veci menia. Spoločnosť Microsoft si kladie za cieľ priniesť hráčom konzoly plnú podporu myši a klávesnice pomocou hernej platformy Xbox One. Nová verzia Minecraft Beta predstavená pre program Xbox Insider nie je výnimočná pre nové typy blokov alebo znakov, ale pre pridanie podpory myši a klávesnice.

Vo Windows Central pripojili myš Razer Hex do USB portu konzoly, na ktorej bola spustená beta verzia hry a myš fungovala tak, ako mala. Zdôraznené ale bolo, že oneskorenie je niečo, nad čím by ste sa mali zamyslieť pri použití v tituloch, ktoré vyžadujú rýchlosť a presnosť myši, ako sú FPS hry. Video, ktoré môžete vidieť vo vloženom tweete nižšie, tiež zobrazuje kurzor, ktorý je oveľa väčší, ako sme zvyknutí vidieť na počítači.

Koliesko pre skrollovanie fungovalo taktiež. Podpora myši sa dá aktivovať v ponuke hry. Zdá sa však, že Microsoft nechce úplne prijať klávesnicu a myš. Dôvod spočíva v tom, že spoločnosť Microsoft neplánuje umožniť používateľom myši, klávesnice a gamepadu bojovať proti sebe v tituloch FPS alebo RTS. Čo je zlé. Dôvod, prečo mnoho PC hráčov nehrajú na konzolách je nedostatok podpory pre ich preferovaný typ ovládania hry. No zdá sa, že Microsoft by chcel nechať hráča vybrať si svoje ovládacie prvky a držať sa hardwaru.

Existuje niekoľko ďalších zaujímavých noviniek vo svete konzoly Xbox za poslednú dobu, Microsoft ukončil predaj originálneho Xbox One. Už iba Xbox One S je k dispozícii na zakúpenie.

Zdroj: hothardware

Pridať nový komentár
TOPlist