O2 od septembra pokrylo 4G signálom vyše 100 nových lokalít

, Autor: kupcik
 
Mobilný operátor O2 v rámci druhej fázy výstavby vlastnej 4G LTE siete priniesol 4G signál do ďalších 25 lokalít na Slovensku. Od septembra ich pribudlo už 123.

O2 plánuje do konca aktuálneho roka pokrývať 4G signálom už 66% populácie Slovenska. Druhá fáza pokrývania začala už v septembri, a do dnešného dňa sa môže 4G signálom pochváliť už 123 nových lokalít. K doteraz pokrytým miestam aktuálne pribudlo ďalších 25 nových miest a obcí. Konkrétne ide o mestá a obce a ich okolie: Lučenec, Veľký Krtíš, Fiľakovo, Svätý Jur, Nová Dubnica, Myjava, Sabinov, Kendice, Petrovany, Močarmany, Drienovská Nová Ves, Šarišské Bohdanovce, Brestov, Mirkovce, Nová Polhora, Seniakovce, Ploské, Janovík, Lemešany, Drienov, Gelnica, Spišská Nová Ves, Gbely, Holíč a Skalica.
 
Rozširovanie nekončí ani v posledných dvoch mesiacoch roka 2016, a v priebehu novembra a decembra pribudnú na zoznam ďalšie lokality. „V pokrývaní Slovenska rýchlym internetom sa snažíme priniesť signál 4G do všetkých krajov. Koncom roka budú mať prístup k rýchlym dátam už dve tretiny populácie, pričom v budúcom roku plánujeme toto číslo výrazne navýšiť.“ uviedol Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2.
 
Spúšťanie 4G LTE siete v jednotlivých mestách sa operátor rozhodol ozvláštniť špeciálnou aktivitou. Vo vybraných mestách budú najvýznamnejšie pamätihodnosti nasvietené modrým svetlom. „Túto jeseň bude O2 svietiť s najrýchlejšou 4G LTE sieťou vo všetkých okresných mestách, a to v niektorých doslova. So spustením 4G signálu sme sa rozhodli symbolicky vysvietiť na modro aj jednotlivé dominanty vybraných miest, kde už zákazníci môžu využívať najrýchlejší 4G LTE od O2.“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2. 
 
Posledný októbrový piatok sa tak po zotmení vysvietil na modro Kolonádový most v Piešťanoch, Kostol Nanebovzatia Panny Márie v Topoľčanoch, Súsošie sv. Trojice v Nových Zámkoch a Levický hrad nad Levicami. V najbližších týždňoch bude O2 nasvecovať každý piatok jeden z miestnych monumentov v celkovo 25 mestách po celom Slovensku. Aktivita je vždy spojená s promo akciou za účasti hostesiek -  O2 Anjelov, a možnosťou získať dáta navyše.
 
Zdroj: O2
 
Kľúčové slová
4G, mobilní operátori, O2
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist