Nové ovládače pre AMD Radeon grafické karty - Catalyst 12.1 a 12.2 Preview

, Autor: Gudas

Prvé tohoročné ovládače výkon navyše neprinášajú, sústredia sa na vylepšenie funkcií.

Driver tím z AMD včera zverejnil nové verzie ovládačov pre grafické čipy Radeon, od integrovaných HD2000 až po HD6900. Catalyst 12.1 prichádza v Microsoftom certifikovanej WHQL verzii, Catalyst 12.2 zatiaľ len pre odvážnejších v tzv Preview. Ani jedna z verzií neprináša výkon v konkrétnych hrách navyše, a taktiež ani jedna neobsahuje podporu najnovšej série Radeon HD7900. Pre šťastných majiteľov 7970-ky fungujú zatiaľ jediné ovládače 8.921.2 RC11.

Catalyst 12.1 prináša podporu HD3D technológie v CrossfireX zapojení kariet, nový mód Stereo 3D pri 1080p @ 30Hz, umožňuje lepšiu konfiguráciu profilov pre Direct3D aplikácie ako aj pár zmien pri ladení kvality videa. Sťahovať môžete priamo z tradičného miesta na stránkach AMD.

Catalyst 12.2 Preview obsahuje vylepšenia pre Eyefinity zapojenie viacerých monitorov (napr. podpora ďalších rozlíšení), upravuje funkciu HydraVisionpre konfiguráciu panela úloh systému Windows a aj malé vylepšenia pre manažéra profilov. Najčerstvejšie ovládače nájdete na tomto odkaze.

 

 

Kľúčové slová
HD7000, Radeon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist