Nikon má fotoaparát s Androidom

, Autor: Gudas

Nikon Coolpix  S800c dokáže všetko čo moderný smartfón, okrem telefonovania. Fotiť ale bude neporovnateľne lepšie.

Posledné generácie smartfónov už začínajú pomaly nahrádzať mnohým ľuďom aj ich obľúbené kompaktné fotoaparáty. Tento trend si všimol aj špecialista na fotoaparáty - japonský Nikon, a vzal výzvu z opačného konca - kompaktný fotoaparát vybavil funkciami smartfónu. Mínus telefonovanie.

Nový model Coolpix S800c je vybavený 1/2.3, 16Mpix senzorom s BSI technológiou a optikou s 10-násobným zoomom s ohniskovou vzdialenosťou od 25 mm do 250 mm. Tento klasický "kompakt" s možnosťou nahrávania 1920 x 1080p/30-fps full-HD videa je však nevšedný svojim operačným systémom. Tu zvolil výrobca Android vo verzii 2.3 od spoločnosti Google. Podporované sú samozrejme aplikácie z Google Play, priamo z obslužného rozhrania je možné zdieľať fotografie na sociálnych sieťach Google+, Facebook a Twitter. K internetu sa dá pripojiť pomocou WiFi, nechýba ani GPS prijímač, ktorý označkuje každú fotografiu, aby sa nezabudlo, odkiaľ pochádza.

Na zadnej strane sa nachádza samozrejme dotyková obrazovka. Technológia panelu je OLED a uhlopriečka 3,5 palca (podobne ako má napríklad iPhone 4S).

Nikon predinštaloval aj aplikáciu Upload to Smart Device, pomocou ktorej je možné posielať fotografie na zariadenia s Androidom či iOS systémom priamo cez bezdrôtové spojenie. Naozaj jediné, čo fotoaparátu chýba je možnosť vložiť SIM kartu.

Výrobca predpokladá koncovú cenu asi 350 amerických dolárov, čo sa môže premietnuť do podobnej sumy v Eurách u nás.

Zdroj: Nikon

Kľúčové slová
Android, Nikon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nikon má fotoaparát s Androidom

no napad je to dobry, ale myslim ze bude namieste ak polozim otazku najdôlezitejsiu : a co vydrz baterie ?
pretoze prave baterka je zatial "energy kazom" mensich android zariadeni...

Re: Nikon má fotoaparát s Androidom

Podla mna je toto jedna z tych lepsich myslienok, mimoriadne sa mi paci napad markovania fotiek GPS suradnicami. Moznost automatickeho zdielania je tiez dobra, ide to proste s dobou, no kedze tam nie je moznost vlozenia SIM karty a pripojit sa k 3G sieti, tak to trosku straca na pritazlivosti.

Poslať nový komentár

TOPlist