Nanoboti môžu vyhľadať a zničiť nádory

, Autor: Vladys
 
Výskumníci pracujú na nanobotoch, ktorí by v budúcnosti mohli priamo v tele vyhľadať a ničiť nádory čím by mohli nahradiť chemoterapiu v liečení rakoviny.

Napriek modernej dobe a jej vymoženostiam existujú stále veci, ktoré majú nad človekom a jeho technológiami prevahu. Jednou z takýchto vecí je aj rakovina. V roku 2012 sa stala najväčším zabijakom keď bolo objavených nových 14,1 milióna prípadov a 8,2 milióna ľudí podľahlo tejto chorobe.  Novú nádej pre jej liečenie prináša výskum publikovaný v Nature Communications.
 
 
Nový výskum pochádzajúci z University of California's Davis Cancer Center pracuje na vytvorení nanobotov nazývaných nanoporphyrin veľkých iba 20-30nm, ktoré sa pacientovi s rakovinou podajú do tela a následne sa postarajú o vyhľadanie a zničenie tumorov. Rozoznanie rakovinových buniek od tých zdravých je zabezpečené vďaka špeciálnemu modulu v nanobotovi, ktorý dokáže odhaliť nádorové bunky. Nanobot následne vstrekne patričné lieky priamo do škodlivých buniek.
 
Na rozdiel od konvenčnej liečby pomocou chemoterapie, ktorá jednoducho "bombarduje" všetky bunky určitého typu a nie vždy končí úspešne, je tento nový spôsob liečby pomocou nanobotov oveľa efektívnejší a nepoškodzuje zdravé bunky. Dúfajme, že doba kedy pacienti musia vytrpieť muky pri chemoterapii po ktorej im častokrát vypadajú vlasy a zostane poškodená kostná dreň bude čoskoro minulosťou.
 
 
Kľúčové slová
nanorobotika, nanotechnológie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

To by dokazal aj upravený vírus nie? :)

virus ti narozdiel od nanorobota moze zmutovat

Re: Nanoboti môžu vyhľadať a zničiť nádory

Ale nanoboti budú špehovať pazca :D

Presne už vidím ako budú analyzovať stav "pacienta" a v prípade podozrenia na terorizmus pošle upozornenie príslušným orgánom :D

kto by už len chcel zdravie ľudí na tomto svete, niečím to smrdí, určite to nebude len tak..

Re: Nanoboti môžu vyhľadať a zničiť nádory

To bude určite len pre vybraných ľudí :)

Sa ti dostanú do mozgu a budú ti stimulovať mozog tak aby si robil čo budú chcieť :D

Poslať nový komentár

TOPlist