Nano špionážny dron PD-100 Black Hornet

, Autor: Pavol Bobik

Má len 15 gramov, je samostatným špionážnym lietajúcim strojom, prenáša nasnímaný obraz operátorovi vzdialenému až jeden kilometer. PD-100 Black Hornet je prvým nanošpionážnym lietajúcim systémom na trhu.

Systém PD-100 Black Hornet pozostáva z dvoch nanošpionážnych miniatúrnych helikoptér NUAV (nano unit air vehicle) a pozemného systému.

Nórska spoločnosť Prox Dynamics vznikla v roku 2007 a vyvíja nano helikoptéry pre rôzne účely. Ich špionážna nanokoptéra systému PD-100 Black Hornet, ktorú Prox Dynamics vyvíja od roku 2008, dokáže podľa náročnosti letovej trajektórie a vzdialenosti od operátora ostať vo vzduchu približne 25 minút a to aj pri slabom vetre s rýchlosťou ~20 km/h. Maximálna rýchlosť, ktorú dokáže dosiahnuť je 36 km/h. Celková hmotnosť elektroniky je len 3 gramy a zahŕňa procesory, antény, gyroskopy, akcelerometre, tlakový senzor, kompas, GPS a PCB. NUAV je vybavená dvomi naklánateľnými kamerami. Je schopná autonómneho letu podľa zadaného plánu a pri strate signálu sa sama vráti na svoju štartovaciu pozíciu.   

Doteraz Prox Dynamics umiestnila na trhu sto týchto nanošpionážnych dronov.

 

 

 

Zdrpj: www.proxdynamics.com

Kľúčové slová
robotika
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

v redakcii bude kedy testovany? :D

krásna hudba v tých videách ;-)

"Celková hmotnosť elektroniky je len 3 gramy a zahŕňa procesory, antény, gyroskopy, akcelerometre, tlakový senzor, kompas, GPS a PCB."
tak toto sa do 3 gramov nezmesti,
pozrel som si ich stranku, divna firma.

zmesti :) toto vsetko uz moze byt integrovane v jednom svabe:)

Ale zmesti, preto je to tak drahe. Skor by som to chcel vidiet v 20 km/h vetre :)

Hey

Wonderful website you have here but I was wanting to know if you knew of any community forums that cover the same topics talked about in this article? I'd really love to be a part of online community where I can get opinions from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Cheers!

Poslať nový komentár

TOPlist