Na deň zatmenia slnka má Google pripravené prekvapenie!

, Autor: Ján Kurej

Dnes je výnimočný deň počas, ktorého nastane zatmenie slnka. Tento úchvatný úkaz bude možné pozorovať “naživo” len ak by ste sa nachádzali v USA. Dobrá správa však je, že NASA bude túto udalosť streamovať cez Facebook. Práve tento výnimočný deň si vybrala spoločnosť Google na predstavenie ďalšej verzie svojho operačného systému pre mobilné zariadenia Android.

Prezentácia prebehne dnes 21. Októbra o 2:40 PM ET  z New Yorku. Len veľmi málo informácií uniklo a preto mnohí sú vo veľkom očakávaní. Názov tohto vydania by mal byť podľa všetkého Android O (Oreo?).

Zariadenia, ktoré budú okrem Pixelov podporovať najnovšiu distribúciu Androidu nie sú zatiaľ známe ale z minulosti môžeme očakávať, že to budú aktuálne top zariadenia všetkých známych výrobcov.

Android O by mal byť evolučná verzia, ktorá by nemala nijak zásadne prekopať rozhranie systému alebo jeho vzhľad. Google bude stále spoliehať na takzvaný plochý vzhľad, ktorý pomenoval Material Design. Ovládacie prvky by mali byť taktiež zachované.

Pri vyvíjaní tejto distribúcie sa Google viac zameriaval na optimalizáciu systému a nastavenie prísnejších limitov využívajúcich hardware daného zariadenia. Po novom budú aplikácie viac limitované aby menej zahlcovali systém a to predovšetkým pri behu na pozadí. Týmito obmedzeniami chce Google dosiahnuť oveľa lepšiu výdrž na baterií.

Tiež sa hovorí o zlepšení notifikácií, ktoré bude možné organizovať do tzv. kanálov. Nová distribúcia bude tiež obsahovať aplikáciu na správu hesiel, funkciu Obraz v obraze, zlepšené ikony, ktoré zaručia lepšiu integráciu do konkretného vzhľadu. Po skončení prezentácie Vás budeme informovať o ďalších novinkách, ktoré tento systém ponúkne.

Zdroj: PocketNow

Kľúčové slová
Android, eclipse, Google
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist