Možnosti aktualizácie na Windows 8 podrobne

, Autor: Peter Vavro

Ako bude možné prejsť z predošlých verzií Windows na najnovší Windows 8?

Server ZDNet priniesol nedávno bližšie informácie o možnostiach aktualizácie, resp. upgrade na nový operačný systém Windows 8 z predošlých verzií, počnúc Windows XP až po Windows 7.

Na základnú verziu Windows 8 budú môcť používatelia systémov Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic a Windows 7 Home Premium prejsť so zachovaním všetkých osobných dát, nastavení a aplikácií. Na vyššiu verziu Windows 8 Pro bude možné aktualizovať s podobnými podmienkami, teda zachovaním súborov, aplikácií a nastavení. Rozdiel v týchto dvoch možnostiach upgrade je len v tom, že na bežný Windows 8 sa nebude dať prejsť z vyšších edícií Windows 7 - teda Professional a Ultimate, používatelia môžu zvoliť len Windows 8 Pro.

Na korporátnu verziu Windows 8 Enterprise sa bude dať aktualizovať z Windows 7 Professional a Enterprise, rovnako so zachovaním súborov, programov a nastavení.

Tí, ktorí používajú Windows Vista bez nainštalovaného servisného balíka SP1 môžu síce prejsť na Windows 8, avšak bez zachovania nastavení a programov. Na toto bude nutné mať inštalovaný práve spomínaný balík záplat, ktorý umožní aj prenos systémových nastavení.

Verní používatelia Windows XP dostanú možnosť upgrade na Windows 8, avšak len v prípade nainštalovaného Service Pack 3 a len so zachovaním údajov, nastavenia a programy sa neprenesú.

V prípade prechodu na inú jazykovú verziu nebude možné ponechať žiadne dáta zo starého systému, ostane však možnosť zachovať osobné dáta, ak sa nepoužije systém aktualizácie ale normálna inštalácia. Úplne zakázaná má byť aktualizácia medzi verziami 32-bit a 64-bit, opäť pomôže len úplné preinštalovanie.

 

Kľúčové slová
Windows 8
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist