Microsoft sprístupnil Windows 8 vo verzii Release Preview - zatiaľ najbližšie finálnej podobe

, Autor: Gudas

Windows 8 opäť dostupný na bezplatné stiahnutie.

Microsoft dnes zverejnil na svojich stránkach novú testovaciu verziu chystaného operačného systému Windows 8. Momentálne najaktuálnejšia verzia nesie označenie Release Preview, po ktorej nasleduje už iba jediný krok - tzv. RTM, kedy už začnú výrobcovia počítačov inštalovať hotový systém do svojich produktov.

Release Preview prináša okrem zmien "pod kapotou" týkajúcich sa stability a výkonu napríklad aj mnoho nových Metro aplikácií, zapadajúcich svojou funkcionalitou a vzhľadom no nového grafického rozhrania. Pribudli aj aplikácie v on-line obchode Windows Store.

Windows 8 Release Preview je dostupný v trinástich jazykoch, našinec siahne asi najskôr po anglickej verzii. Microsoft ponúka možnosť stiahnuť systém pomocou sprievodcu, alebo priamo ISO obrazy inštalačného DVD disku. 64-bit verzia má okolo 3,3GB, 32-bit o niečo menej - 2,5GB.

 

 

Kľúčové slová
Microsoft, Windows 8
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Ak pouzivam Customer preview, mam stahovat RP alebo sa mi to casom aktualizuje same?

citujem z iného webu zameraného na IT:
Rovnako ako Consumer Preview sa aj Release Preview verzia dá nainštalovať aj ako upgrade na Windows XP, Vistu, 7, Windows 8 Developer Preview a tiež Consumer Preview verziu. V prípade inštalácie na Windows XP sa zachovajú iba užívateľské účty a súbory, na Vista aj nastavenia Windows a na Windows 7 aj nainštalované programy, v prípade inštalácie na Windows 8 Developer a Consumer preview sa v systéme nezachová nič, predchádzajúce súbory sa ale odložia do adresára Windows.old.

PS: samo sa to nespraví.

Poslať nový komentár

TOPlist