Microsoft predstavil svoje vlastné tablety

, Autor: Gudas

Tablety Surface ponesú ARM aj Intel procesory, dostanú ultratenké klávesnice a Full-HD displej.

Prepožičajúc si meno z projektu veľkého dotykového stola, predstavil Microsoft svoju vlastnú predstavu, ako by mal vyzerať tablet s Windows 8. Ako Surface sa do predaja paralelne s novým operačným systémom dostanú 10,6" tablety s možnosťou výberu medzi verziou s AMR procesorom a Intel procesorom.

Displej so stranovým pomerom 16:9 bude mať maximálne rozlíšenie 1920x1080 pixlov, to však len modeli vybavenom Core i5 Ivy Bridge čipom. Chránený bude odolným Gorilla Glass sklom. Vďaka integrovanému, 0,7mm hrubému kovovému stojanu sa bude dať displej umiestniť na stôl do polohy vhodnej na používanie ako notebook.

Verzia s ARM procesorom z dielne spoločnosti nVidia bude mať 676 gramov pri hrúbke 9,3mm, USB 2.0 port, čítačku microSD pamäťových kariet a internú pamäť o kapacite 32GB alebo 64GB. Integrovaná batéria bude mať kapacitu 31,5 Wh. Samozrejmosťou bude použitie operačného systému Windows 8 RT, so špeciálnou verziou kancelárskeho balíka Office 2013.

Surface s Intel procesorom bude mať okrem silnejšej batérie (42-Wh) aj o niečo väčšiu hrúbku - 13,5mm a hmotnosť - 903 gramov. Zato bude prítomný diplej s vyšším rozlíšením, USB 3.0 port, mini-DisplayPort výstup a možnosť výberu medzi 64GB a 128GB kapacitou úložného priestoru. Na tomto tablete pobeží klasický Windows 8 Pro operačný systém. K Pro verzii tabletu bude možné dokúpiť si aj špeciálne pero na písanie poznámok, pri ktorého používaní sa deaktivuje dotykové ovládanie, aby nenastal zmätok pri používaní.

 

Pre šasi použil Microsoft magnézium o hrúbke iba 0,65mm. Okrem neho napomáha chladeniu aj štrbina popri celom obvode displeja, ktorá zabezpečí dostatok prísunu čerstvého vzduchu.

Špecialitou tabletov Surface od Microsoftu budú kryty displeja. Tieto totiž okrem rôznych farebných vyhotovení (ktorým sa prispôsobí aj aktuálna farba rozhrania systému) ponúknu aj funkciu klávesnice. Kým Type Cover má skutočné klávesy so zdvihom 1,5mm a jeho celková hrúbka je 5mm, Touch Covermá všetky klávesy tvorené dotykovými plochami. Jeho hrúbka mohla byť vďaka tomu redukovaná na 3mm.

Tablety Microsoft Surface by sa na trh mali dostať spolu s operačným systémom Windows 8, verzia s Intel procesorom o tri mesiace neskôr. Cena za Surface RT by sa mala pohybovať na úrovni konkurenčných tabletov so systémom od Microsoftu, Surface Pro by už mal stáť obdobne ako Ultrabooky.

Kľúčové slová
Microsoft, tablety, Windows 8
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

lacnejsie? :D skvela vec:) gogo MS gogo hej hej :D

Poslať nový komentár

TOPlist