Masívny chladič V8 GTS od Cooler Master

, Autor: Ľuboš Fojtík

Dva podsvietené PWM ventilátory, osem heatpipes a trochu futuristický dizajn. Približne tak by sa dal charakterizovať nový chladič od Cooler Master.

Firma vsadila na futuristický dizajn s podsvietenými vetilátormi a aj samotným krytom pasívu. Chladič je založený na technológii Horizontal Vapor Chamber (HVC), používanej hlavne u TOP modelov grafických kariet. HVC je technológia chladenia založená na odparovaní kvapaliny a jej následnom skvapalnení v uzavretom okruhu. Pasív je rozdelený na tri časti, medzi ktoré sú vsadené dva PWM ventilítory s červenými LEDkami. Ložiská POM vo ventilátoroch, by mali vydržať minimálne 160 000 hodín prevádzky.

 

 


Rozmery V8 GTS sú mierne nad priemer 154 x 140 x 153,5 mm s váhou 854 gramov. Kompatibilita pre AMD je zaručená so socketmi AM2, AM3, AM3+, FM1 a FM2. Pre Intel sú podporované LGA 775, 1150 1155, 1156, 1366 a 2011. Aj napriek svojmu masívnemu prevedeniu, chladič nezavadzia ničomu v okolí socketu. Každá z troch častí pasívu má po dve heatpipes, čo postačuje na dobrý odvod tepla od základne chladiča.

 


PWM ventilátory pracujú v rozmedzí od 600 do 1600 rpm s prietokom vzduchu od 28 do 82 CFM a hlučnosťou do 36 dBA. Aj keď by mohol plastový kryt pasívu obmedzovať unikaniu tepla, rozdelenie na tri časti a dva ventilátory by mali bez problémov utiahnuť aj mierne pretaktovaný CPU. A8 GTS dokáže podľa výrobcu odviesť až 250W stratového tepla. Cooler Master dáva štandartnú dvoj ročnú záruku. Cena nebola v čase písania známa.

 

 

 

Zdroj: Cooler Master

 

Kľúčové slová
chladenie, chladiče, Cooler Master, CoolerMaster
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

HVC je technológia chladenia založená na odparovaní kvapaliny a jej následnom skvapalnení v uzavretom okruhu.

A ako sa teda lisia od obycajnych heatpipes? Co viem, tak tie funguju na rovnakom principe, ci som mimo?

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist