Ľudskí kyborgovia do 20 rokov. Je to reálne?

, Autor: Ján Kurej

V poslednej dobe sa veľa hovorí o AI v pozitívnom smere alebo negatívnom. Elon Musk vyjadril znepokojenie čo sa týka AI, zrejme mal na mysli scenár z filmu Terminátor. V tomto filme americká vláda vytvorila Skynet, ktorý pracoval na princípe novej umelej inteligencie, aby mohol brániť vládne a vojenské počítače. Po spustení získal Skynet kontrolu nad všetkými počítačmi pripojenými k sieti. Vyhodnotil ľudí ako hrozbu a pokúsil sa ich odstrániť pomocou jadrových zbraní. Ray Kurzweil však má na túto tému úplne iný názor. Minulý týždeň totiž odpovedal na otázky v rámci Council for Foreign Relations, kde hovoril aj o kyborgoch.

Ray Kurzweil pracujúci pre Google odhalil neuveriteľný progres robotov a umelej inteligencie. Pokrok v tejto oblasti je citeľný ani nie z roka na rok, ale skôr zo dňa na deň. Je to úžasné, no desivé zároveň.

"Medicínski roboti sa dostanú do nášho mozgu a spoja náš neocortex s inteligentným cloudom [do roku 2029]," hovorí Kurzweil.

Vývoj údajne podľa vedcov z Google napreduje tak neuveriteľne, že už v roku 2029 sa môže zmeniť vnímanie ľudskosti v dnešnom ponímaní. Podľa odhadov bude rok 2045 natoľko zlomovým, že umelá superinteligencia prekoná ľudí.

Počas zasadnutia tejto "Rady pre zahraničné vzťahy", Kurzweil vyjadril veľa zaujímavých úvah. Hovoril o tom, že svet má menej hladu a chudoby než kedykoľvek predtým. Tiež hovoril, že od konca druhej svetovej vojny prešlo iba 72 rokov, ale stále existujú nepokoje a nezhody medzi ľuďmi, no napriek tomu sa môžeme tešiť najpokojnejšiemu obdobiu v histórii našej civilizácie. Vyjadril tiež myšlienku, že všeobecne ľudia vnímajú AI ako niečo čo ohrozuje pokrok, ktorý sme spoločne urobili a môže to viesť k nášmu vyhynutiu. Kurzweil však tento názor nezastáva. Namiesto toho poukazuje na to, že dokážeme žiť v súlade s AI. Túto myšlienku spojil s množstvom demokratických krajín v dnešnej dobe.

"Môžete spočítať počet demokracií pred sto rokmi na prstoch jednej ruky, môžete spočítať počet demokracií pred dvoma storočiami na jednom prste. Svet sa stal pokojnejším. Naše informácie o tom, čo nie je v poriadku so svetom, sa exponenciálne zlepšujú," povedal Kurzweil.

Pri pohľade do budúcnosti je Kurzweil presvedčený, že sme na rýchlej ceste k tomu, aby sme sa stali kyborgmi, ale nie takými ako to poznáme z holywoodských filmov, čiastočne z mäsa a čiastočne z kovu, ako napríklad Robo-Cop. Skôr myslel implantáciu čipu do mozgu namiesto smartfónu v ruke.

Je dosť ťažké si to predstaviť, ale z minulosti vieme, že 90% predpovedí tohto futuristu sa splnilo.

Zdroj: hothardware

Kľúčové slová
Cyborg, Google, robot, Technologická singularita
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist