iOS 11 Beta je už dostupný pre verejnosť

, Autor: Ján Kisty

iOS11 je už dostupný ako verejná beta. Poďme si pripomenúť v krátkosti novinky.

Na to aby ste si mohli iOS11 vyskúšať, potrebujete jedno z nasledujúcich zariadení:

  • iPhone – 7/+, 6s/+, 6/+, SE, 5s
  • iPad – 12.9″ Pro (2. gen), 10.5″ Pro, 9.7″ Pro, 12.9″ Pro (1. gen), Air/2, iPad (5. gen), Mini 2,3,4
  • iPod Touch (6. gen)

Celé zariadenie si pomocou iTunes zálohuje na PC i iCloud. Treba počítať s tým, že systém stále obsahuje bugy, v rýchlom teste sme zistili vypadávanie ikonky kalendára. Nové sú napríklad efekty pri otváraní aplikácií, ktoré niekedy spomaľujú zariadenie. Zariadenie do beta programu prihlásite tu. Musíte tak urobiť priamo cez iOS zariadenie, pretože si musíte stiahnuť „iOS profil“. Následne už len dáte vyhľadať aktualizácie a začne sťahovanie.

Ako prvé si všimnete notifikačné centrum, to úplne zmizlo a je priamo prepojené so zamykacou obrazovkou. Ďalšou novinkou je upravené centrum akcií, to je úplne nové, čiastočne používateľsky konfigurovateľné, najviac nás môže zaujímať, že pribudlo tlačidlo mobilných dát. Ďalšia pozitívna novinka je, že Safari po novom vie karty, ak používate zariadenie na šírku (aj iPhony). Nový je aj layout klávesnice. Tá je menšia, zmenená je aj klávesnica na vytáčanie. Skvelá novinka je, že číslo si viete pri vytáčaní hneď aj uložiť medzi kontakty. Multitasking je prerobený, no s tým sme prišli o možnosť vyvolať prepínač multitaskingu pomocou 3D Touch na rohu obrazovky. Za veľké plus považujem opäť rýchly TouchID, ktorý sa vracia do éry iPhonu 6S.

Aplikácia „Súbory“ automaticky združí všetky aplikácie tretích strán (ktoré vyžadujú dedikovaný priestor v zariadení) na jedno miesto, čo je veľmi užitočné. Na iPhone ale nemá zatiaľ väčšie využitie.

Zdroj: vlastné spracovanie

 

Kľúčové slová
Apple
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist