Ikonické Nexusy možno končia. Nahradiť ich má nová značka

, Autor: Vladys
 
Nasledujúce Nexus smartfóny nemusia byť Nexusmi. Internet totiž zaplavili informácie o tom, že nadchádzajúce smartfóny Nexus nebudú mať označenie Nexus, ale úplne novú značku od Google.

Portál Android Central prišiel včera s horúcou správou, podľa ktorej 2 chystané Nexusy nebudú Nexusmi. To, že HTC vyrába Nexus smartfóny s označením Marlin a Sailfish nie je žiadnym tajomstvom, no počítalo sa s tým, že pôjde o Google Nexus smartfóny, u ktorých práve Nexus označenie indikuje čistý Android a rýchlu dodávku aktualizácii. Najnovšie špekulácie však tvrdia, že Google u noviniek použije celkom novú značku. Treba však jedným dychom dodať, že tieto informácie pochádzajú z neovereného zdroja.
 
 
Ten tvrdí, že HTC Marlin a HTC Sailfish dorazia so sériou nových funkcií a dokonca aj s modifikovanou používateľskou nadstavbou postavenou nad Androidom čo je v kontraste s tým, čo Nexus smartfóny roky reprezentujú. Práve táto zmena prístupu má byť dôvodom k upusteniu označenia Nexus.
 
Zatiaľ nikto nevie s istotou povedať či sú tieto informácie pravdivé, no už sme mohli vidieť nový launcher od Google, ktorý má pozmenenú farebnú schému, umiestnenie tlačidiel a aplikáciu s nastaveniami. Iba na základe tohto by však bolo odvážne tvrdiť, že je to dôvod k zmene označenia smartfónov. Marlin a Sailfish by nemali niesť ani logo HTC. Nemenovaný zdroj neuvádza presne aké nové označenie by dvojica Google smartfónov mala poniesť, naznačuje však, že pôjde o obyčajné „G“. Dodáva ešte, že Google plánuje tento rok uviesť aj dvojicu inteligentných hodiniek s Android Wear s označením Angelfish a Swordfish, čo korešponduje s predchádzajúcimi špekuláciami.
 
Zmena označenia nie je až tak podstatná, dôležitý je dôvod pre túto zmenu. Ak by Google zmenil čistý Android na Android s nadstavbou, stratili by pre vás Nexus smartfóny význam?
 
Zdroj: phonearena
 
Kľúčové slová
Google, HTC, Marlin, Nexus, Sailfish, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

ako vlastnik nexusu 6p (top medzi android telefonmi) mozem povedat, ze ked cisty android zmizne z trhu, budem musiet prejst na iPhone...

Poslať nový komentár

TOPlist