HTC vstupuje do nového roka so smartfónmi U Ultra a U Play

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť HTC zahájila kalendárny rok 2017 uvedením nových smartfónov, ktoré dostali označenie HTC U Ultra a HTC U Play.

Začiatok kalendárneho roka vždy znamená možnosť na nový štart, a preto mnoho výrobcov elektroniky využíva túto príležitosť na uvedenie nových a v niektorých prípadoch aj revolučných zariadení. Výnimkou v tomto smere nie je ani spoločnosť HTC, ktorá svetu predstavila dvojicu nových smartfónov.
 
 
Prvým z nich je model HTC U Ultra, ktorý sa môže pochváliť 5,7-palcovým displejom s rozlíšením Quad-HD (2560 x 1440 pixelov). Zariadenie v sebe ukrýva aj štvorjadrový procesor Snapdragon 821 s taktom 2,15 GHz, 4GB RAM a interné úložisko s veľkosťami 64GB alebo 128GB. To je navyše možné rozšíriť s použitím microSD kariet o ďalšie 2TB. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat s nadstavbou HTC Sense. Hlavný fotoaparát má 12 Mpx a dokáže zaznamenávať video v 4K kvalite. Predný fotoaparát je mimoriadne kvalitný a poskytuje až 16 Mpx, či nahrávanie videa vo Full-HD rozlíšení. Batéria má kapacitu 3000 mAh a o jej rýchle nabíjanie sa postará Quick Charge 3.0.
 
 
Druhým modelom je HTC U Play, ktorý disponuje menším, 5,2-palcovým displejom s Full-HD rozlíšením (1920 x 1080 pixelov). Procesorom je osemjadrový Helio P10, RAM má veľkosť 3GB alebo 4GB a interné úložisko 32GB alebo 64GB. Aj v tomto prípade je možné použitie microSD kariet až do veľkosti 2TB. Hlavný fotoaparát je identický s tým, ktorý je použitý vpredu, a oba sa môžu pochváliť 16 Mpx. Batéria má kapacitu 2500 mAh. 
 
Oba modely by sa mali začať predávať v marci tohto roku, no výrobca zatiaľ nekonkretizoval, za aké ceny si tieto novinky bude možné zaobstarať.
 
Zdroj: TS HTC
 
Kľúčové slová
HTC, HTC U, HTC U Play, HTC U Ultra, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: HTC vstupuje do nového roka so smartfónmi U Ultra a U Plus

Cenami to HTC uplne zabije, ako obycajne samozrejme. Mal som HTC Evo a bol to vyborny telefon a celkovo HTC znacku som mal rad, ale ta ich cenova politika... Tym nechcem povedat, ze napr. Samsung by bol lacny

Poslať nový komentár

TOPlist