Google Mapy pre Android teraz už s jednoduchým použitím offline módu

, Autor: Gudas

Mapové podklady sa dajú stiahnuť a uložiť do pamäte, rýchlo, jednoducho a s malým objemom.

Najnovšia aktualizácia aplikácie Mapy od Google pre operačný systém Android priniesla okrem iných vylepšení možnosť jednoduchého ukladania máp. Aj bez experimentálnych funkcií si môžu používatelia dopredu stiahnuť mapové podklady napríklad pre mesto, ktoré sa chystajú navštíviť. Funkcia je výhodná najmä pre prípady, keď na mieste nie je dostupné dátové pripojenie, alebo je príliš drahé (roaming).

Samotné sťahovanie sa aktivuje v menu aplikácie tlačidlo "Sprístupniť offline". Následne sa zobrazí okno s ohraničením mapy, priblížením alebo vzdialením sa zvolí, aká časť mapy sa stiahne do pamäte zariadenia. Samotný objem dát je pomerne malý, napríklad pre Bratislavu je to len okolo 3MB. Nízke nároky na pamäť sú ale vykúpené absenciou niektorých detailov, ako napríklad názvy menších ulíc, POI body či 3D zobrazenie budov. Chýba tiež vyhľadávanie ulíc. Offline mód teda poslúži skôr len pre orientáciu.


Nová funkcia Sprístupniť offline umožní sťahovať mapy určeného miesta.

Kľúčové slová
Android, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

ok, myslím, že ostatné navigácie apod. sú jednoducho povedané v pi00ˇˇ

Tak to si myslis iba ty. :)

Nie kazdemu staci mat ulozene jedno mesto, aj to bez POIov, detailov a nazvom mensich ulic. Taktiez, nie kazdy je zid a je ochotny dat 30-100e za aplikaciu s mapami komplet celeho regionu.

Kazdopadne, zadarmo je celkom mila vec od nich.

Poslať nový komentár

TOPlist