Gigabyte má základnú dosku s 32-fázovým napájaním

, Autor: Gudas

Už len cena samotných súčiastok pre napájanie procesora by stačila na jednu lacnejšiu základnú dosku.

Už by sa zdalo, že výrobcovia základných dosiek prešli cez divoké obdobie "čím viac fáz, tým viac Adidas", a extrémy sa zastavili niekde na čísle 24 napájacích fáz. Omyl, Gigabyte ukázal svoj nový počin s čipsetom Intel Z77 - model Z77X-UP7, ktorý má fáz až 32. Tvorené sú pritom jednými z najlepších a najvýkonnejších integrovaných obvodov International Rectifier IR3550, z ktorých každý jeden je schopný dodávať až 60A prúdu. Pre základnú dosku to teda znamená nižšie zahrievanie a teoretické predpoklady aj na extrémnejšie pretaktovanie.

Ako informuje server VR-Zone, cena všetkých súčiastok použitých v napájacom obvode procesora na doske Gigabyte Z77X-UP7 by stačila na kúpu jednej kompletnej základnej dosky z nižšej cenovej kategórie. Odhadom teda okolo 50€, cenu celého tohoto monštra si neodvážime odhadnúť.


Gigabyte Z77X-UP7 (Foto: VRZone)

Spolu s novými doskami predstavil Gigabyte aj technológiu Ultra Durable 5, čo nie je nič iné ako spoločné označenie pre súčiastky (cievky s feritovým jadrom, nové IR3550 obvody) a PCB s pridanou hrúbkou medi.

Kľúčové slová
Gigabyte, základné dosky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

hnus. pred rokom im na doskách s chipsetom Z68 z kategórie Z68X-UD?-B3 niečo ako integrované Wi-Fi, Bluetooth modul, UEFI BIOS či LAN od Intelu nič nehovorilo. a teraz zrazu áno? banda jedna šikmooká! akoby tieto veci pred rokom neexistovali ... ajhľa už pridali aj obrazový výstup a PCIE_1x konektor presunuli tam, kde je aj použiteľný. čuráci

doska je to pekna...ako vacsina tech. veci..ale ta cena bude zase nadsadena velmi vysoko..ale chyba tam 8xRAM slot..

Na toto ich je, ale u dosiek pre obyčajných smrteľníkov kopia jednu blbosť cez druhú. Najnovšie som vôbec nepochopil u Z77 osádzanie pasívov len asi na polovicu napájacej kaskády, a to aj u modelov, kde konkurencia už plnohodnotným chladením nešetrí. Neviem čo tam robia, ale u mňa si už povesť definitívne pokazili.

Mám Gigabyte základnú dosku. Odpadol mi kondenzátor, musel som lacnú zvukovku kúpiť a vypeká tá doska ako z pekla. Strašne orezané dosky majú. Na obaloch najkvalitnejšie polovodiče, lenže u nich ani to nevydrží.

Ja už neviem kde kupovať veci. Skrinky, dosky, grafiky... Prídu mi ako retardovaní. S chladením sú mimo kompletne. Zotac grafika odišla rýchlo, keď došla záruka. :D

Druhe kolo

Vyzera to na druhe kolo sutaze "čím viac fáz, tým viac Adidas"

ASUS Unveils Z77 Wolverine Motherboard with 40-Phase CPU VRM
http://www.techpowerup.com/167234/ASUS-Unveils-Z77-Wolverine-Motherboard...

Poslať nový komentár

TOPlist