EVGA pripravuje unikátnu mini-ITX Z77 dosku pre overclockerov

, Autor: Peter Vavro

17x17 centimetrov pripravených na Ivy Bridge a tekutý dusík.

Výrobca grafických kariet a základných dosiek obľúbených hlavne u komunity overclocekrov - americká EVGA, pripravuje nový prírastok do svojej rodiny "podvozkov" pre procesory Intel Ivy Bridge. Zatiaľ bezmenná a bez známeho dátumu uvedenia na trh bola na pár fotografiách prezentovaná Mini-ITX základná doska s čipsetom Z77. Samozrejmosťou u EVGA by mali byť "overclockerské" funkcie, že sa doska má dostať do povedomia aj extrémnejších pretaktovávačov napovedá aj namontovaný komín pre tekutý dusík.

Pre nás ostatných však bude doska minimálne zaujímavá svojim rozložením komponentov. Kvôli možnosti vtesnania komína totiž výrobca posunul socket vyššie od PCIexpress slotu, čo na rozdiel od drvivej väčšiny mini-ITX dosiek na trhu umožní inštalovať aj rozmernejšie vzduchové chladiče. V prípade že sa teda chystáte postaviť si tiché HTPC miniatúrnych rozmerov, jednou z dobrých volieb bude aj novinka od EVGA.

Okrem malých rozmerov a dobrého layoutu vybaví výrobca tohto "krpca" aj šesticou UBS 3.0 portov, výstupmi HDMI a DisplayPort, dvojicou S-ATA 6Gbps (z čipsetu Z77), Bluetooth monulom a slotom pre mini-PCIexpress kartu.

 

Zdroj: Anandtech

Kľúčové slová
EVGA, Ivy Bridge, mITX, Z77, základné dosky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

sama omacka ale to najdôlezitejsie asi minulo vasu mysel... KOLKO MA NAPAJACICH FAZ ????????????????????

To sa ešte nevie.

Skor mohli urobit takuto dosku na paticu 2011 ... pre overclockerov. Keby to vsetko dokazali na taku malu plochu zmestit, potom by bola len zaujimava. A nie robit nieco na OC pre slabo taktovatelne nevydarene procaky.

Doska ma zrejme 6+1 napajacich faz pre CPU ...
http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/full/621160819.jpg?key=80076...

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist