ESET prináša nové bezpečnostné produkty pre domácnosti

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť ESET uvádza dnešným dňom na trh nový rad bezpečnostných produktov pre domácnosti. Reaguje tak na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb.

V dnešnej dobe, kedy neustále narastá počet zariadení pripojených na internet, je potrebné chrániť svoj digitálny svet. Za posledné roky zaznamenávame stále viac a viac útokov hackerov, čoho dôkazom je aj posledný masívny DDoS útok, ktorý sa odohral len pred pár dňami. Bezpečnostná spoločnosť ESET nechce zaspať dobu, a preto sa rozhodla obnoviť svoje portfólio produktov.
 
„Internetové hrozby sú stále rôznorodejšie a používatelia potrebujú stále komplexnejšie bezpečnostné riešenia s vlastnosťami, ktoré pokryjú ich individuálne potreby. Naše nové produktové portfólio tento trend plne odzrkadľuje.“ vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko. Jednou z týchto hrozieb je ransomware, ktorý v infikovanom zariadení šifruje jeho obsah a za odšifrovanie žiada od majiteľa výkupné. Ak sa preto používateľ stretne s naozaj sofistikovaným druhom ransomwaru a všetky bezpečnostné vrstvy jeho najnovšieho ESET riešenia zlyhajú, do hry vstupuje Ochrana pred ransomwarom, ktorá monitoruje samotné správanie aplikácií a procesov bežiacich na zariadení.
 
Súčasťou noviniek je aj produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje funkcie ESET Password Manager na vytváranie i ukladanie hesiel a ESET Secure Data na zabezpečenie jednoduchého a spoľahlivého šifrovania. Portfólio produktov spoločnosti ESET pre domácnosti obsahuje i mnoho osvedčených funkcií ako napríklad Ochranu online platieb, Antispyware, Anti-phishing, Exploit Blocker, pokročilý osobný firewall a užitočný systém včasného varovania ESET LiveGrid. Poďme sa teda bližšie pozrieť na všetky novinky, ktoré si pre nás spoločnosť ESET prichystala.
 
Ochrana pred ransomwarom poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany, ktorá monitoruje správanie aplikácií a procesov. Spustí sa, ak je správanie konkrétnej aplikácie považované za škodlivé alebo kontrola na základe reputácie vyhodnotí aplikáciu ako podozrivú. Stane sa tak napríklad, ak sa začnú šifrovať určité typy súborov. Ochrana je súčasťou všetkých uvádzaných produktov.
 
Ochrana proti skriptovým útokom deteguje útoky škodlivých skriptov, ktoré sa snažia zneužiť prostredie Windows PowerShell, a Javascriptové útoky vo všetkých bežných internetových prehliadačoch. Funkcia je súčasťou všetkých uvádzaných produktov.
 
Ochrana domácej siete umožňuje otestovať domáci router na rôzne zraniteľnosti, akými je napríklad slabé heslo alebo neaktuálny firmware. Poskytuje zoznam aktuálne pripojených zariadení, používateľ ich môže pre lepšiu prehľadnosť zaradiť do rôznych kategórií. Funkcia je súčasťou ESET Smart Security a ESET Smart Security Premium.
 
Ochrana webovej kamery monitoruje všetky procesy a aplikácie bežiace na počítači a upozorní používateľa na neštandardné použitie webovej kamery. Funkcia je súčasťou ESET Smart Security a ESET Smart Security Premium.
 
ESET Password Manager využíva vysoký štandard šifrovania AES – 256 na to, aby ukladal všetky heslá používateľa. Taktiež generuje a ukladá extra silné nové heslá vždy, keď používateľ nejaké potrebuje. Je súčasťou ESET Smart Security Premium.
 
ESET Secure Data chráni dáta pred krádežou alebo duplikáciou v prípade, že dôjde k strate alebo krádeži laptopu alebo USB kľúča. Napomáha k bezpečnému zdieľaniu údajov. Je súčasťou ESET Smart Security Premium.
 
Zdroj: ESET
 
Kľúčové slová
antivírus, ESET
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist