Dropbox priznal únik osobných dát používateľov

, Autor: Gudas

Dropbox zaznamenal prienik do jedného z účtov svojich zamestnancov, e-mail schránky používateľov následne zaplavil spam.

Dropbox, firma prevádzkujúca jednu z najznámejších a najpoužívanejších služieb osobného on-line úložiska dát, potvrdila únik dát. Jedná sa o neupresnený počet e-mail adries, ktoré páchateľ skopíroval zo zoznamu uloženého na Dropbox účte jedného pracovníka firmy. Tieto adresy boli následne využité na rozosielanie nevyžiadanej pošty - spamu.

K samotnému účtu sa mal neznámy hacker dostať prostredníctvom hesiel získaných z iných web stránok. Prihlásiť sa mohol aj na niekoľko účtov samotných používateľov. Tých už firma upozornila s odporúčaním na zmenu hesla.

Dropbox chce na zabránenie výskytu podobných situácií v najbližších týždňoch zaviesť dvojstupňovú autentifikáciu. Tá bude voliteľná (nepovinná) a od používateľa okrem hesla vyžiada aj zadanie dočasne platného kódu, zaslaného na telefón. Možné je tiež spustenie upozornení v tých prípadoch, keď je použité heslo jednoduché, resp. často používané, alebo nebolo dlhšiu dobu zmenené.

Firma chce tiež spustiť automatické mechanizmy, ktoré by detegovali podozrivé aktivity.

 

Zdroj: Golem.de

Kľúčové slová
Dropbox, hackerský útok, hacking
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist