Chcete si vytvoriť vlastnú webovú stránku?

, Autor: redakcia

Pre tvorbu jednoduchých - statických stránok je nutné ovládať jazyk HTML, PHP a css.

Tento text je v plnom znení tlačovou správou.

Tvorba stránky spočíva v niekoľkých krokoch. Rozvrhnutie stránky, návrh webdizajnu, nakódovanie stránky a jej následne naplnenie obsahom (nerátame marketingové kroky a spôsoby monetizácie, ktoré sa stanovujú ešte pred samotným vytvorením stránky). Ak sa chcete vyhnúť tvorbe designu, nemáte dostatok financii na zaplatenie grafika a kódera musíte sa uskromniť s kúpou prémiových templatov alebo s využitím templatov, ktoré sú zdarma na stiahnutie (stačí zadať do google: “ free web templates” a nájdete nespočetné množstvo stránok, odkiaľ si môžete stiahnuť šablóny zdarma ).

Náročnejšie projekty si vyžadujú zložitejšie riešenia (ako je aj tvorba letákov). Pri ich tvorbe sa nevyhnete použitiu databázy. Súčasťou väčších projektov býva administrátorské rozhranie, z ktorého je možné priamo upravovať jednotlivé časti stránky alebo kódu. Pre tvorbu rozsiahlejších webov môžete použiť aj voľne dostupné redakčné systémy. Medzi najobľúbenejšie patria WordPress, Joomla a Drupal. Najjednoduchším a najpoužívanejším je bezpochybne WordPress. S využítím adekvátnych pluginov dokáže plne nahradiť predražené programátorské práce. Výhodou je aj dostupnosť veľkého množstva kvalitných šablón.

Dobré rady a návody pre začiatočníkov nájdete na stránke jakpsatweb.cz, ktorá poskytuje návody ako krok po kroku vytvoriť stránku. Tí čo nemajú čas sa venovať tvorbe stránky môžu využiť služby profesionálnych firiem, ktoré sa orientujú na tvorbu webov. Príkladom kvalitnej práce je stránka: http://www.vahy.sk. Jedná sa o drahšie ale komfortnejšie riešenie, ktoré využívajú najmä väčšie spoločnosti a rozsiahlejšie eshopy.

Tip pre vás: Chcete začať rýchlo podnikať? Zakúpte si ready made spoločnosť cez http://www.companyconsulting.sk

Netreba však zabúdať, že o stránku sa musíte dlhodobo starať. Riešením môže byť zaškolenie vášho zamestnanca, prípadne vás samotných. Nezabúdajte so stránkou je nutné neustále pracovať a vyvíjať ju. Kvalitný a aktualizovaný obsah ocenia nielen návštevníci ale aj samotní roboti vyhľadávačóv, ktorí budú dennodenne crawlovať vašu stránku. Nové stránky môžete vytvárať na kvalitných notebookoch od spoločnosti Lenovo: http://www.thinkpro.sk/produkty/14-palcove-lenovo-edge
 

Poslať nový komentár

TOPlist