Autonómne vozidlo dosiahlo na okruhu takmer 200km/h

, Autor: Gudas

Audi TTS s úpravou od Standfordskej univerzity si so závodnou traťou poradí aj bez vodiča s časom takmer ako profesionáli.

Kým autonómne vozidlá, ktoré vyvíja a už roky testuje Google sa orientujú skôr na vyhýbanie sa prekážkam a orientáciu sa v bežnej prevádzke, vedci zo univerzity v Standforde pracujú na celkom odlišnom projekte. Ich Audi TTS vyrobené v spolupráci s Volkswagen Electronics Research Lab je určené na pokorenie rýchlostných rekordov na závodnom okruhu. Na tom v Sacramente s dĺžkou takmer 5 kilometrov a s rôznymi typmi zákrut dosiahlo toto auto bez zásahu človeka čas približne dve a pol minúty, čo sa už približuje výsledkom profesionálnych jazdcov. Na rovinkách si automatika dovolí zrýchliť až na 120 mph (skoro 200km/h). Algoritmus riadenia chcú výskumníci ešte ďalej vylepšiť, za týmto účelom budú skenovať a zaznamenávať rôzne telesné parametre ako aj mozgovú aktivitu jazdcov počas pretekov. 

 

Zdroj: Standford

Kľúčové slová
veda
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

to by sa cesta z krcmi pekne skratila :D a este ak to bude sledovat moje telesne funkcie tak mu otvori aj okienko ked to na man v zakrute pride :D

Poslať nový komentár

TOPlist