Automobilka Faraday Future odhalila svoje prvé vozidlo FF 91, vyniká rýchlosťou

, Autor: kupcik
 
Veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2017 v Las Vegas sa včera dočkal veľkého odhalenia. Svetu bol ukázaný prvý elektromobil automobilky Faraday Future.

Novinky o automobilke Faraday Future neboli v posledných týždňoch veľmi pozitívne. Veľa sa hovorilo o finančných problémoch, ktoré výrazne ohrozovali vývoj nových vozidiel. Aj kvôli týmto správam sa predstavitelia Faraday Future rozhodli čo najskôr ukázať svetu vozidlo vlastnej výroby.
 
 
Pri predstavovaní elektromobilu boli najzásadnejšie dve veci – jeho výkon a dojazd. Model FF 91, ako znie názov prvého vozidla Faraday Future, bol porovnávaný najmä s vozidlami Tesla Model S a Model X. Elektromobil FF 91 skrýva pod kapotou 1 050 konských síl, vďaka čomu dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h v priebehu 2,39 sekúnd. Ak sú tieto informácie pravdivé, FF 91 tesne prekoná Model S, ktorý dokáže na rovnakú rýchlosť zrýchliť za 2,4 sekundy.
 
 
Druhým dôležitým parametrom pri elektromobiloch je jednoznačne dojazd vozidla. Podľa predstaviteľov Faraday Future dokáže FF 91 prejsť na jedno nabitie približne 608 kilometrov (378 míľ). Aj v tomto smere FF 91 prekonáva Model S od Tesly, ktorý má dojazd o 100 kilometrov menej (315 míľ, cca 507km).
 
 
Záujemci o tento elektromobil môžu zložiť prvotný depozit vo výške 5 000 amerických dolárov, a prvé modely by sa k zákazníkom mali dostať v priebehu roku 2018. Či sa tak naozaj aj stane, ukáže až čas.
 
Zdroj: techcrunch
 
Kľúčové slová
elektromobily, Faraday Future, FF 91
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist