Apple pravdepodobne testuje revolučné nabíjanie cez Wi-Fi

, Autor: Ján Kisty

Bezdrôtové nabíjanie mobilov tu už máme roky. Jedna veľká spoločnosť, ale medzi tými čo ho pri svojich produktoch poskytujú stále chýba. To by sa malo zmeniť už čoskoro.

Apple testuje bezdrôtové nabíjanie údajne už dlhšie, avšak stále sa nerozhodol použiť najpoužívanejší formát Qi-Wireless aj do svojich zariadení. Na druhej strane sa stále viac spomína bezdrôtové nabíjanie v spojení s prichádzajúcim iPhonom 8. Ten sa má ale omeškať (z dôvodu OLED panelov) a mal by byť predstavený až začiatkom roka 2018, resp. koncom roka 2017.

Apple údajne testuje revolučnú technológiu. Nové nabíjanie má byť postavené na UHF (teda frekvenciách medzi 700 – 2700 MHz). Technika má názov „bezdrôtové napájanie a komunikačný systém s dvojfrekvenčnými anténami“, a má fungovať ako na 2,4 GHz tak na 5 GHz sieťach.  
Dočkáme sa tak podobnej techniky bezdrôtového prenosu energie s akými experimentoval Nikola Tesla?

Viac informácií o patente nájdete na stránke patentového úradu USA.

Zdroj: US Patent, techspot

 

Kľúčové slová
Apple
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Super, to mozu zachvylu vyrobit telefon absolutne bez konektorov. Jack na sluchadla uz dali prec, naco tam bude zbytocne USB.

Pfff, ten OLED displej im neverim :D

Re: Apple pravdepodobne testuje revolučné nabíjanie cez Wi-Fi

Ked s tym experimentoval uz Nikola Tesla a vieme ze uspesne , tak co je na tom revolucne? Skor by som napisal ze oprasili stary experiment .

Poslať nový komentár

TOPlist