Apple iOS 6 prináša 200 noviniek

, Autor: Gudas

Vlastné mapy, zlepšené Siri, integrácia Facebooku či FaceTime aj mimo WiFi.

Nová verzia operačného systému iOS pre smartfóny a tablety kalifornského výrobcu prináša asi dve stovky noviniek a zlepšení. Medzi tie najvýraznejšie patrí napríklad prepracovaná služba Siri, ktorá teraz pozná aj športové výsledky, alebo dokáže rezerovovať stôl v reštaurácii či odporučiť film v kine, Apple spolupracuje aj s vyše pol tuctom výrobcov automobilov na Eyes Free ovládaní telefónu prostredníctvom samostatného tlačidla, ktoré by sa do áut malo dostať v priebehu nasledujúceho roka.

Ako sa očakávalo, nový operačný systém zaznamenal silnú integráciu sociálnej siete Facebook. Odkazy či fotky bude možné priamo zdieľať, bez nutnosti otvárať samostatnú aplikáciu. Prihlasovanie na vlastný účet sa pritom presunulo do menu nastavení smartfónu. API umožní využiť integráciu Facebooku aj v aplikáciách tretích strán, sociálna sieť sa dostane aj do App Store.

Vylepšená boli okrem iného aj základné funkcie, ako napríklad telefonovanie. Pribudla možnosť odmietnuť prichádzajúci hovor stlačením tlačidla na obrazovke, čo spustí písanie správy, alebo nastavenie pripomienky.

Pribudla funkcia „Do not Disturb“, po ktorej aktivácii sa síce prijímajú všetky správy, ale telefón nezvoní ani neaktivuje displej. Budú sa ale dať vybrať ľudia, ktorí sa v tomto móde budú môcť normálne dovolať.

Videotelefónia v podobe FaceTime doteraz fungovala len v prípade, že bol používateľ so svojim zariadením pripojený na WiFi sieť. V iOS6 toto obmedzenie odpadá – volať sa bude dať aj cez dátovú sieť mobilného operátora.

Veľkou zmenou je aplikácia s mapami. Apple sa rozlúčilo s Google Maps a nasadzuje svoje vlastné mapy, spolu s 3D zobrazením a turn-by-turn navigáciou, ktorá upozorní aj na nehody po naplánovanej ceste.

iOS 6 bude pre vývojárov dostupný už dnes, finálna podoba by sa mala objaviť na jeseň. Podporované budú smartfóny od iPhone 3GS vyššie a tablety iPad druhej a tretej generácie. Nový systém dostane aj prehrávač iPod Touch od štvrtej generácie.

Viac onformácií o iOS6 nájdete na stránkach spoločnosti Apple.

Kľúčové slová
Apple, iOS, iPad, iPhone, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Apple iOS 6 prináša 200 noviniek

vylepsenia ala "android 2.2"
chuji, co robili doteraz ?
dosli im napady...

Poslať nový komentár

TOPlist