Apple chystá ďalšiu zmenu, nové MacBook Pro bez tradičných USB portov

, Autor: Rastislav Kupčík
 
Spoločnosť Apple sa údajne opäť pokúsi rozvíriť pokojné hladiny svojim nekonvenčným prístupom. V nových MacBook Pro budú údajne chýbať tradičné USB porty.

V nových notebookoch značky Apple by používatelia nemali nájsť tradičné USB 3.0 porty a takisto ani Magsafe port, určený na napájanie zariadení MacBook. Takto znie posledná informácia, ktorú priniesol japonský portál Macotakara. Ten sa v minulosti zviditeľnil aj tým, že ako jeden z prvých priniesol informácie o chystanom odlúčení tradičného jacku na slúchadlá a smartfónu iPhone 7.
 
 
Ak sa ukážu byť tieto správy pravdivé, Apple môže nahnevať ďalšiu kopu používateľov. Nové notebooky od Apple by tak boli vybavené len portami USB-C a Thunderbolt 3. Používatelia by tak samotné zariadenie nabíjali pomocou USB-C portu a Thunderbolt 3 porty by slúžili na pripojenie periférii k notebooku. To by však znamenalo, že používatelia by boli nútení zháňať USB 3.0 adaptér, keďže väčšina periférií stále využíva toto rozhranie.
 
Nechajme sa teda prekvapiť, čo si na nás ľudia z Apple prichystali. Odhalenie nových notebookov by malo prebehnúť ešte tento mesiac a svetlo sveta by mali uzrieť nové modely - 13,3“ MacBook Air, 13,3“ MacBook Pro a 15,4“ MacBook Pro.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
Apple, MacBook Pro, notebooky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Apple chystá ďalšiu zmenu, nové MacBook Pro bez ...

Uz aby boli tu :-)

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist