Android 4.1: aktualizácie by mali prichádzať skôr

, Autor: Gudas

Google poskytne novú verziu operačného systému výrobcom telefónov niekoľko mesiacov vopred, aby mohli aktualizácie pripraviť pre svoje zariadenia.

Jedným z dlhodobých problémov ktoré trápia mobilnú platformu Android je oneskorenie aktualizácií operačného systému. Často ubehne niekoľko mesiacov od vydania novej verzie Android-u, kým výrobca sprístupní update pre svoje zariadenia. V mnohých prípadoch však k aktualizácií ani nikdy nedôjde. Ako príklad môže poslúžiť Android verzie 4.0.x, ktorý sa objavil pred ôsmimi mesiacmi no doteraz je ním vybavených len asi 7% všetkých smartfónov.

Tento problém chce Google riešiť pomocou tzv. PDK - Platform Development Kit. Svoj plán realizoval vyhľadávací gigant už s poslednou verziou 4.1, keď túto poskytol vo forme PDK výrobcom už niekoľko mesiacov v predstihu pred oficiálnym predstavením. Tí tak mali dostatok času, aby započali práce na prispôsobení softvéru pre svoje produkty.

Kedy sa prejavia prvé ovocie tohto snaženia je zatiaľ neznáme. Samsung a HTC síce oznámili, že aktulaizácia na Android 4.1 bude, no nevie sa kedy ani pre ktoré smartfóny. Istí si môžeme byť len "Made by Google" zariadeniami ako sú smartfóny Galaxy Nexus, Nexus S a Motorola XOOM, pre ktoré by mali začať aktualizácie od polovice tohto mesiaca.

Okrem prispôsobenia grafickej nadstavby majú výrobcovia veľa práce hlavne s ovládačmi pre jednotlivé komponenty a čipy použité v smartfónoch. To si vyžaduje úzku spoluprácu s výrobcami týchto súčastí, čo nie je vždy bezproblémový proces.

 

Kľúčové slová
Android, smartfóny
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Android 4.0.1 (Ice Cream Sandwich) - October 19, 2011
HTC Sensation - March 2012
HTC Evo 3D - 26 June 2012

to nieje len par mesiacov

Poslať nový komentár

TOPlist