AMD začne vyrábať nové FX procesory už túto jeseň

, Autor: Gudas

Vylepšené jadrá Bulldozer-a by mali priniesť až 15% výkonu navyše.

Najnovšie procesory AMD, ktoré sa v obchodoch objavili pred pár mesiacmi pod vzkriesenou značkou FX, nepodávajú taký výkon, ako by sa od celkom novej architektúry očakávalo. Potvrdil to okrem mnohých iných zahraničných testov aj ten náš. Pozitívny posun vpred sa očakáva od nastávajúcej aktualizácie s názvom Piledriver, ktorá by podľa tureckého Donanimhaber mohla priniesť až do 15% IPC výkonu navyše (IPC - instructions per clock).

Výroba takýchto čipov pre procesory do serverov a výkonných stolných počítačov by sa mala na plno rozbehnúť v treťom štvrťroku 2012, teda niekedy na prelome leta a jesene. Dostupnosť v obchodoch je zatiaľ neznáma, rovnako ako bližšie špecifikácie.

Jadrá Piledriver sa však ešte pred predstavením nových FX procesorov objavia v čipoch s integrovanou grafikou - procesoroch s kódovým značením Trinity. Tieto nahradia doterajšiu platformu so socketom FM1 a procesormi na čele s AMD A8 3870K. Na rozdiel od budúcich FX procesorov budú mať však tieto jadrá o niečo skresanú výbavu, napríklad na strane podporovaných inštrukcií či iných optimalizácií. "Plnokrvných" Piledriver-ov sa dočkáme teda až ku koncu tohto roka.

 

Kľúčové slová
AMD, Bulldozer, Piledriver, procesory, Trinity
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

do 95w sa im aj tak nepodari vykopat ovela vyzsie... predsa len intel ma ovela viac prostriedkov.. :)

Poslať nový komentár

TOPlist