AMD Vega dnes prišla potichu na trh

, Autor: Ján Kisty

AMD uviedlo na trh najočakávanejšiu kartu roka, Vega Frontier Edition. Je to dobrá ale zároveň zlá správa.

AMD dnes v tichosti uviedlo na trh novú radu kariet Vega FE. Tieto karty sú určené do pracovných staníc, no mali by si bez problémov poradiť aj s hraním v 4K rozlíšení. AMD túto kartu ale nikde nezaslalo, takže recenzie nie sú a nebudú. Herný výkon sa spomína nad GTX 1080. Vega FE chladená vodou v tejto chvíli nie je na trhu a nikto nevie kedy a či vôbec bude. Vega FE nie je tak úplne profesionálnou kartou, ako sa o nej pôvodne tvrdilo. Pre vývojárov je totiž možnosť prepnúť kartu do „herného módu“. Cena karty je nakoniec nižšia než sa pôvodne predpokladalo - $999. Hrubý výkon karty je brutálny. Karta dosahuje 13 TFLOPS v FP32 a až 25 TFLOPS v FP16. Pixel Fillrate karty je ale nižší, a to výrazne než dosahuje 1080 Ti, len 90 Gpix/sekundu. Karta má tiež menej textúrovacích a rasterizačných jednotiek, čo bude musieť dobehnúť vďaka novým HBM pamätiam s kapacitou 16GB. Priepustnosť HBM je 480GB/sek.

Spotreba karty je žiaľ poriadne vysoká. Základná verzia má TDP 300W a verzia chladená vodou až 375W, Spotreba samotnej karty tak môže presahovať aj 350W. Karta slušne konkuruje Quadrám hlavne verzii P5000. Na herný výkon si musíme stále počkať.

Zdroj: PCWorld

 

Kľúčové slová
AMD
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: AMD Vega dnes prišla potichu na trh

AMD pripomína svojím obchodným modelom, socialistický podnik, vedenie by malo konečne priznať, že nedokážu využiť potenciál tejto firmy a odstúpiť pre neschopnosť....

Poslať nový komentár

TOPlist